Бенфика спечели с 2:0 срещу Спортинг в дербито на Лисабон от 26-ия кръг на португалското първенство. Едуардо Салвио откри резултата в 36-ата минута, а Родриго Лима оформи крайното 2:0 в 78-ата. След успеха Бенфика запази аванса си от 4 точки пред Порто на върха в класирането четири кръга преди края. Лисабонските "орли" имат 70, пред Порто с 66. Победната серия на Бенфика продължава, в 26 мача за първенство тимът има 22 победи и четири равенства, като все още е без поражение. До края на сезона в Португалия “орлите” имат гостуване на Маритимо, домакинство на Ещорил, визита на Порто в очакваното дерби и в последния кръг мач у дома срещу Олянензе. В четвъртък Бенфика гостува на Фенербахче в първи полуфинал от Лига Европа.

Класиране след 26 кръг: 1.Бенфика 70 точки, 2.Порто 66, 3.Пасош де Ферейра 49, 4.Брага 46, 5.Ещорил 35 и други.