Черноморец победи с 2:0 като гост "Ботев" (Враца) в мач от 23-ия кръг на "А" група. Точни за "акулите" бяха Преслав Йорданов в 45-ата минута и Гаел Нлундулу в 82-ата. По този начин селекцията на Димитър Димитров-Херо продължи отличното си представяне напоследък, прибавяйки нови 3 точки в актива си. В последните 4 мача Черноморец постигна 3 победи и 1 равенство и в момента заема 6-ото място с 37 точки.

Положението на "Ботев" (Враца) пък продължава да не е никак добро, тъй като тимът на Антони Здравков е сериозно застрашен от изпадане. Врачани имат 21 точки и продължават борбата за оцеляване в "А" група.

Мачът във Враца започна лошо за гостите от Бургас, тъй като още в 18-ата минута Лорис Арно получи травма. На негово място влезе Преслав Йорданов, а Херо имаше сериозни проблеми около състава и сред резервите бяха вписани едва четири резерви. Именно Йорданов откри резултата малко преди почивката. Нападателят на Черноморец се разписа за 0:1 след центриране от корнер, при което засече топката с глава и я прати в мрежата на Христо Митов.

Втората част започна с натиск за домакините, които обаче не съумяха да затруднят сериозно Стоян Колев. Противно на логиката, "акулите" съумя да стигнат до втори гол при една от редките си атаки към вратата на "Ботев" (Враца). В 82-ата минута Борислав Балджийски пое топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Гаел Нлундулу я отклони с гръб и я прати в мрежата - 0:2.

За това попадение обаче домакините обвиниха асистент-съдията Мартин Маргаритов, който даде спорен тъч за Черноморец, след който падна гола, окончателно убил интригата в двубоя.

"БОТЕВ" (Вр) - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:2
0:1 Преслав Йорданов (45), 0:2 Гаел Нлундулу (82)

10- Георги Терзиев стреля с глава, Митов избива в корнер
13- Илия Илиев намери добре Коконов, който се засуети в пеналта
18-smqna.jpg Смяна в Черноморец. Арно не може да продължи двубоя и е заменен от Преслав Йорданов
21- Илия Илиев центрира, Жайро стреля с глава, но над напречната греда
27- Йорданов пусна пас за Балджийски, който стреля от границата на наказателното поле, но Митов избива в ъглов удар
45 - topka.jpg ГОЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ! Пехливанов стреля силно, Митов избива топката, която попада в ПРеслав Йорданов, който ен сгреши - 0:1

47- Пехливанов блокира удар на Висенте от свободен удар
50- Коконов стреля от точката на дузпата, но встрани от вратата
61- Филипов засича центриране от свободен удар, но ударът му с глава минава над вратата
82 -topka.jpg  ГОЛ! Гостите удвояват преднината си - 0:2! Асистент-реферът Мартин Маргаритов даде спорен тъч за Черноморец, избраниците на Херо организираха бърза атака, топката стигна до Балджийски, който центрира, Гале Нлундулу отклони топката с гръб и я оплете в мрежата на Христо Митов.
90 - Андрей Атанасов беше фаулиран в наказателното поле на гостите от Яни Пехливанов, съдията Владимир Вълков е безмълвен и не уважава претенциите на домакините за дузпа.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Черноморец победи "Ботев" (Враца) с 2:0.

"БОТЕВ" (Вр):
1.Христо Митов, 2.Джорджо Маркети (56-10.Андрей Атанасов), 4.Петър Альошев, 6. Тихомир Найденов, 3.Жайро, 5.Бруно Висенте, 11.Александър Якимов, 23.Васил Велев, 17.Иван Коконов, 7.Илия Илиев, 19.Николай Христов
Резерви: 21.Здравко Чавдаров, 20.Асен Георгиев, 16.Цветелин Тонев, 10.Андрей Атанасов, 8.Светослва Валериев, 13.Николай Маринов, 15. Румен Рангелов
Треньор: Антони Здравков

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 3.Георги Терзиев, 6.Тодор Паланков, 7.Борислав Балджийски, 15.Ванчо Траянов, 17.Крум Стоянов, 18.Орелиен Лола, 20.Яни Пехливанов, 44.Венелин Филипов, 78.Лорис Арно (18-9.Преслав Йорданов)
Резерви: 1.Ник Дашев, 21.Александър Башлиев, 9.Преслав Йорданов, 92.Гаел Нлундулу
Треньор: Димитър Димитров