Байерн се класира за финала за Купата на Германия. Баварската машина размаза на полуфинала Волфсбург с 6:1. Носителят на рекордните 15 купи на страната, от които последната през 2010 г., имаше тотално надмощие през цялата среща. Впечатляващо включване като резерва направи Марио Гомес, който за 13 минути наниза хеттрик.

Още в началото пред вратата на Диего Беналио се заредиха атака след атака. В 17-ата минута много активният Шакири подаде отлично към Робен, а холандецът центрира остро в наказателното поле. Там Марио Манджукич изпревари защитниците на "вълците" и отклони топката в мрежата за 1:0. При ситуацията обаче хърватинът получи контузия след сблъсък с Мадлунг. Въпреки болката Манджукич остана на терена. В 35-ата минута отново Шакири изведе Робен, а холандецът изпревари Родригес и излезе сам срещу Беналио. Завършекът бе смъртоносен за Волфсбург - 2:0.

Въпреки тежкото положение гостите не се предадоха. Секунди преди почивката Диего овладя топката на ъгъла на наказателното поле. С феноменално изпълнение бразилецът буквално препарира националния страж на Германия Мануел Нойер, изпращайки шута си в далечния горен ъгъл на вратата - 2:1.

Баварците рано-рано приключиха интригата. В 50-ата минута след разиграване след корнер пред Беналио, Робен върна топката на линията на пеналта. Там футболистите на Волфсбург не се намесиха добре и Шакири с левия крак опъна мрежата за 3:1.

В 80-ата минута швейцарският национал, който беше играч на мача, изведа на празна врата резервата Марио Гомес и таранът с лекота вкара за 4:1. Отново Гомес получи пас зад гърба на тромавата защита на "вълците", нахлу в пеналта и би покрай плонжа на вратаря Беналио - 5:1. В 86-ата минута Марио оформи своя забележителен хеттрик. Нападателят, който е нарочен за гонене след края на сезона, овладя пас на Луис Густаво, финтира двама защитници и фиксира крайното 6:1. На финала тимът на Юп Хайнкес ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Щутгарт и Фрайбург.

Байерн - Волфсбург 6:1
1:0 Марио Манджукич (17), 2:0 Ариен Робен (35), 2:1 Диего (45), 3:1
Шердан Шакири (50), 4:1 Марио Гомес (80), 5:1 Марио Гомес (83), 6:1 Марио Гомес (86)

Байерн: Мануел Нойер, Данте Бонфим, Даниел ван Буйтен, Хави Мартинес, Филип Лам, Диего Контенто, Ариен Робен (74-Рафиня), Шердан Шакири, Томас Мюлер (63-Луис Густаво), Бастиан Швайнщайгер, Марио Манджукич (77-Марио Гомес)

Волфсбург: Диего Беналио, Алекс Мадлунг, Налдо, Лемон Вагнер (61-Бас Дост), Рикардо Родригес, Свободан Медоевич, Аделино Виейриня, Диего, Макото Хасебе, Ян Полак (73-Кристиан Треш), Ивица Олич (73-Патрик Хелмес)