Григор Димитров записа една от най-големите победи в кариерата си. Българинът тотално надигра и победи с 2:0 сета (7:6, 6:1) №10 в световната ранглиста Янко Типсаревич. Двубоят беше от втория кръг на Мастърса в Монте Карло. На старта на турнира Григор Димитров отстрани Ксавие Малис, днес се разправи и с Типсаревич, за което си осигури 32 700 долара от наградния фонд и 90 точки за ранглистата. В следващия кръг българинът ще срещне един измежду Роберто Баутиста-Агут, Флориан Майер и Бенжамен Байере.

Това е втора победа на Григор Димитров срещу тенисисти от  Топ 10 в общо 20 мача. Първата беше през месец март 2012 година срещу тогавашния №7 в света Томаш Бердих.

За първи път от доста време българинът демонстрира уникално спокойствие, пласира точни удари, не се изнерви, както обичайно, когато прави поредица грешки и най-важното – издържа психически. Началото на двубоя не предвещаваше подобен развой, тъй като Димитров допусна пробив още в първия гейм на първия сет. След това при 5:4 проби подаването на Типсаревич и изравни за 5:5. Двубоят отиде в тайбрек, който българинът спечели с лекота. Във втория сет имаше само един тенисист на корта - Григор Димитров. Нашето момче разпиля сърбина, като на моменти вкарваше толкова трудни и неспасяеми топки, които отчаяха противника.

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ЯНКО ТИПСАРЕВИЧ 2:0 сета (7:6, 6:1)

ПЪРВИ СЕТ
Григор Димитров започна със сервис, но още на първото си подаване допусна пробив и сърбинът поведе с 1:0 гейма. Типсаревич затвърди пробива си и дръпна с 2:0 гейма. Едва третият сет беше спечелен от Григор Димитров, който спечели подаването си за 1:2. В следващия гейм Типсаревич поведе с 3:1, след като спечели с 40:15. В началото на мача сърбинът добре пласираше и имаше висок процент вкаран първи сервис. Григор Димитров намали на 2:3, след като спечели подаването си. Българинът дръпна с 40:0 в гейма, след това направи грешка, но бързо се поправи. В шестия гейм резултатът бе 15:30, след това Типсаревич обърна до 40:30 и Григор направи обичайната си прибързана грешка. Вместо да прати топката в полето от удобна позиция българинът я пласира в аут, с което сръбският тенисист поведе с 4:2. Димитров спечели следващия си сервис-гейм с 40:15 и намали резултата в сета – 3:4. В следващото си подаване Типсаревич спечели за 5:3, но Григор го помете с 40:0 на свой сервис и върна гейма – 4:5. В десетия гейм резултатът стана 40:30 за Типсаревич, който изненадващо направи двойна грешка и последва 40:40. Димитров стигна до възможност за пробив, след като върна добре на втория сервис на противника.

Григор показа постоянство и проби, с което изравни геймовете – 5:5. Българинът продължи да демонстрира добра форма в края на първия сет и поведе с 6:5, като спечели гейма на нула. На следващото си подаване Типсаревич започна все повече да греши, Димитров поведе с 15:0. След това сърбинът обърна резултата до 30:15, последва изравняване 30:30, Типсаревич поведе с 40:30, а Григор направи грешка и сърбинът изравни резултата в геймовете – 6:6. В началото на тайбрека Григор се развихри и поведе с 3:0, като втората точка дойде след мощен удар по диагонала. Типсаревич върна една точка за 1:3, но след продължително разиграване Димитров поведе с 4:1. Хасковлията продължи да играе добре, поведе с 5:3, след това и с 6:3, а затвори гейма след 7:3, а с това и първия сет.

ВТОРИ СЕТ
Първият гейм във втория сет продължи повече от 10 минути. Четири пъти Григор Димитров получаваше шанс за пробив, но всеки път Типсаревич връщаше резултата до 40:40. При поредния опит сърбинът удържа и спечели подаването си – 1:0 гейма. Григор Димитров бързо изравни резултата – 1:1, след като спечели подаването си. В третият гейм хасковлията демонстрира хъс и желание, бореше се за всяка невъзможна топка и заслужи аплодисментите на публиката. Димитров поведе с 40:30, но точно в този момент изпрати топката в аут и резултатът стана 40:40. Последваха страхотни разигравания и българинът стигна до пробив, поведе с 2:1 гейма. Добрата игра на Григор Димитров продължи и той затвърди пробива си за 3:1, след сравнително лесен спечелен сервис-гейм на 15. Последва нов пробив за Григор Димитров, който спечели с 40:0 подаването на сърбина и поведе с 4:1 гейма. Добрата игра на Григор Димитров продължи и той затвърди пробива си за 3:1, след сравнително лесен спечелен сервис-гейм на 15. Последва нов пробив за Григор Димитров, който спечели с 40:0 подаването на сърбина и поведе с 4:1 гейма. Хасковлията продължи да гази и поведе с 5:1. В началото на седмия гейм Типсаревич изпълняваше сервис, а при едно от началните разигравания Григор Димитров с плонж спаси топка, с което още повече отчая противника си. Българинът затвори втория сет с 6:1, а с това спечели и мача – 7:6, 6:1.