Черноморец и Черно море изиграха зрелищен мач на стадион "Лазур" и завършиха наравно 3:3. За днешния двубой "моряците", борещи се за оставане в "А" група, бяха без наказания си наставник Георги Иванов. На Гонзо му се наложи да гледа срещата от трибуните, а не да стои на пейката и да се изправи срещу Димитър Димитров-Херо.

Лъчезар Балтанов откри за "акулите" в 8-ата минута, когато се разписа от дузпа, след като беше фаулиран от Сашо Александров - 1:0. След това обаче гостите от Варна стигнаха до пълния обрат. В 25-ата минута включилият се в атака защитник Росен Колев изравни, разстрелвайки Стоян Колев от близко разстояние след центриране на Самуел Камазола. В 65-ата испанецът Кристиан Идалго вкара за 1:2.

Само в рамките на две минути Черноморец отново успя да излезе напред в резултата. В 66-ата Лорис Арно се разписа, след като се озова сам срещу Георги Китанов - 2:2. В 68-ата Балтанов отбеляза втория си гол в мача, след като беше изведен от Цветомир Цонков и отново наказа младия страж на варненци - 3:2.

Драмата беше пълна в 90-ата минута, когато Георги Божилов прониза Колев с топовен изстрел от границата на наказателното поле и донесе ценната точка на тима на Гонзо.

След равенството Черноморец остава на 6-ото място с 34 точки. "Моряците" пък продължават да бъдат сериозно застрашени от изпадане и с актив от 21 точки заемат 12-ата позиция. Също с толкова е и "Ботев" (Враца), а по-малко имат единствено Локо (Сф), Миньор, Етър и Монтана.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 3:3
1:0 Лъчезар Балтанов (8-дузпа), 1:1 Росен Колев (25), 1:2 Кристиян Идалго (64), 2:2 Лорис Арно (66), 3:2 Лъчезар Балтанов (68), 3:3 Георги Божилов (90)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
7 - ДУЗПА за Черноморец! Защитникът на Черно море Сашо Александров повали Лъчезар Балтанов в наказателното поле на "акулите" и съдията Николай Йорданов посочи бялата точка.
8 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за "акулите"! Лъчезар Балтанов бележи от бялата точка и дава преднина на домакините.
22 - smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Черноморец. Димитър Димитров-Херо пуска Цветомир Цонков на мястото на получилия контузия Исуф Уатара.
25 -
topka.jpg ГОЛ! Черно море изравнява - 1:1! Точен във вратата на Стоян Колев е Росен Колев! Самуел Камазола центрира в наказателното поле на "акулите", където през купа от играчи защитникът на гостите успя да реализира.
42 - Силен изстрел на Георги Божилов е спасен от Стоян Колев.
45 - Край на първото полувреме.

46 -
64 -  topka.jpg ГОЛ! "Моряците" правят пълен обрат - 1:2! Испанецът Кристиан Идалго се разписва от близко разстрояние, като Стоян Колев беше безпомощен.
65 - Далечен изстрел на Симеон Райков излиза в аут.
66 -  topka.jpg ГОЛ! "Акулите" изравняват - 2:2! Лорис Арно се разписа, след като се озова сам срещу Георги Китанов.
68 -
topka.jpg ГОЛ! Нов обрат - 3:2 за Черноморец! Цветомир Цонков извежда Лъчезар Балтанов на добра позиция и юношата на "Левски" бележи втория си гол в мача.
85 - smqna.jpg Втора смяна и за домакините. Янис Юсеф отстъпва мястото си на Александър Башлиев.
90 -  topka.jpg ГОЛ! Гостите изравняват - 3:3! Попадението бележи Георги Божилов. Нападателят на Черно море получи топката на границата на наказателното поле и с топовен изстрел направи Стоян Колев безпомощен.