Бетис и Севиля завършиха с атрактивното 3:3 в 86-ото издание на севилското футболно дерби. Мачът от 31-ия кръг на Примера дивисион беше изключително интересен и изпълнен с голове и обрати. Куриозното беше, че символичните гости поведоха с 3:0, но допуснаха изравняване в последната минута.

В герой на вечерта можеше да се превърне хърватинът Иван Ракитич. Халфът заби първите два гола за символичните гости. Първо той откри още в 7-ата минута след асистенция на Хосе Антонио Рейес, а в 19-ата покачи при една бърза контраатака, сварила неподготвена защитата на вечния враг. Алваро Негредо направи преднината на Севиля комфортна с гол в 33-ата минута. Това бе попадение №18 за стрелеца от началото на сезона. Момчетата на треньора Унай Емери помислих, че вече са си свършили работата, но съвсем не беше така.

Колумбийската звезда на домакините Дорлан Пабон върна един гол секунди преди почивката. В 53-ата минута Фацио повали в пеналта Хорхе Молина и главният съдия Карлос дел Черо побърза да посочи бялата точка. Рубен Кастро изпълни хладнокръвно дузпата – 2:3.

В 56-ата минута пък гостите останаха с 10 души на терена. Чилиецът Гари Медел бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Каняс. Атаките на Бетис станаха още по-настойчиви и отбраната на “бяло-червените” не можа да устои. В 89-ата минута нигериецът Емануел Игиебор успя да прониже вратаря Бето и да фиксира крайното 3:3.

9 от последните 16 домакинства на Бетис в дербито са завършвали наравно (3-9-4). В общият баланс: 86 мача, 28 победи за Бетис, 20 равенства, 38 победи за Севиля.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 31 КРЪГ
12.04.13
23:00 ч.
Бетис – Севиля 3:3
0:1 Иван Ракитич (7), 0:2 Иван Ракитич (19), 0:3 Алваро Негредо (33), 1:3 Дорлан Пабон (43), 2:3 Рубен Кастро (54-д.), 3:3 Емануел Игиебор (89)

Леванте – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Леванте, 1 равенство, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Райо Валекано – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 27 мача, 9 победи за Райо Валекано, 6 равенства, 12 победи за Реал Сосиедад
14.04.13
18:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Гранада (Филм +)
Баланс: 37 мача, 20 победи за Атлетико (Мадрид), 8 равенства, 9 победи за Гранада
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 163 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 82 победи за Реал (Мадрид)
15.04.13
22:00 ч.
Майорка – Селта (Филм +)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Майорка, 7 равенства, 10 победи за Селта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ