Черно море най-после успя да постигне победа в "А" група. "Моряците" надделяха с 2:1 срещу аутсайдера Монтана и спряха лошата си серия. Последната победа на варненци в първенството датираше от 28 ноември - 2:0 срещу Миньор (Перник), след което последваха 6 двубоя без успех, за да се стигне до днешното 2:1 над селекцията на Стойчо Стоев.

Попаденията за домакините реализираха Еденилсон Бергонси в 3-ата минута и Георги Илиев в 40-ата. За гостите от Монтана точен беше Даниел Младенов в 24-ата.

В 79-ата минута реферът Станислав Ставров изгони треньора на "моряците" Георги Иванов, тъй като Гонзо нахлу на терена и дълго оспорва негово решение. За наставника това е първа победа начело на Черно море.

Благодарение на успеха Гонзо и момчетата му поеха глътка въздух, като изплуваха над чертата и вече са на 12-ото място с 20 точки. Монтана остава на последната 16-а позиция с 13.

Срещата на стадион "Тича" започна отлично за домакините. Георги Илиев изпълни корнер към Симеон Райков, който центрира в наказателното поле на Монтана, където Бергонси скочи най-високо и почти на празна врата вкара с глава за 1:0.

В 10-ата Йордан Тодоров отправи топовен изстрел, младият страж на Черно море Георги Китанов показа блестящ рефлекс и изби в корнер.

Гостите изравниха резултата в 24-ата минута. Бившият футболист на "Левски" Даниел Младенов се разписа с прецизен удар в долния десен ъгъл на Китанов за 1:1.

В 40-ата Георги Илиев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, изпращайки неспасяемо топката от 20-ина метра право в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Христо Иванов - 2:1.

И през втората част имаше голови положения, но до ново попадение така и не се стигна. В 55-ата минута Монтана изпусна уникален шанс да изравни. При едно центриране Китанов не се намеси по най-добрия начин и топката попадна право в краката на Младенов, който вместо да вкара на празна врата, стреля високо над напречната греда.

В 69-ата пък пропуск за домакините направи включилият се в атака защитник Александър Александров. Десетина минути след това Гонзо се развилня, заради което беше изгонен от пейката. Недоволството на Георги Иванов беше породено от върната топка от защитник на Монтана към вратаря, който я улови с ръце, а Станислав Ставров не реагира. Гонзо се ядоса и влезе поне метър навътре на терена и реферът го изгони.

В оставащите минути до края "моряците" съумяха да запазят крехкия си аванс и да спечелят ценни три точки.

ЧЕРНО МОРЕ - МОНТАНА 2:1
1:0 Еденилсон Бергонси (3), 1:1 Даниел Младенов (24), 2:1 Георги Илиев (40)

1 -
3 -
topka.jpg ГООЛ за Черно море, голмайстор Бергонси, центриране от корнер на Георги Илиев, подаване към Симеон Райков, който центрира в наказателното поле, Бергонси скочи най-високо и почти на празна врата вкара топката с глава във вратата
10 - ОПАСЕН
удар на Йордан Георгиев, вратарят на Черно море Китанов избива
11 - неточен удар на Владислав Златинов след изпълнението на ъгловия удар
15 -
добро извеждащо подаване към Брахими от Монтана, вратарят на Черно море излиза и с шпагат пресече паса
24 -
30 - Георги Илиев центрира в наказателното поле на Монтана, Манолов продължи с глава към Божилов, който стреля с глава, но във вратаря Христо Иванов
36 - центриране на Симеон Райков отляво, Божилов засече топката с глава, но я прати в аут
40 -
topka.jpg ГООЛ за Черно море, голмайстор Георги Илиев. Прекрасно изпълнение на пряк свободен удар
45 -
край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------
46 -
48 -
Георги Божилов стреля от 23 метра, вратарят на Монтана изби топката до лявата греда, пръв до нея достигна Георги Илиев, който стреля от малък ъгъл, но отново стража изби в корнер
55 - ПРОПУСК на Монтана, изключителен шанс. След центриране вратарят Китанов улови, но след това изпусна топката. Тя попадна в Даниел Младенов, който на абсолютно празна врата не успя да реализира
64 - Симеон Райков намери непокрит около дузпата Георги Илиев, но той без подготовка стреля над вратата
69 - ВЪЗМОЖНОСТ за Черно море, заучено изпълнение на фаул, Райков чукна към Георги Илиев, той подаде към Александров, който стреля, но вратарят изби
79 - 4erven.jpg ИЗГОНЕН е Георги Иванов-Гонзо от резервната скамейка на Черно море. Върната топка от защитник на Монтана към вратаря, който я улови с ръце. Гонзо се ядоса и влезе поне метър навътре на терена. Съдията Станислав Ставров му отправи устна забележка, но след нея треньорът беше изгонен  към тунела