"Левски" отново стана за резил, завършвайки 1:1 при гостуването на Пирин (Гоце Делчев) в мач от междинния 21-и кръг на "А" група. "Сините" поведоха малко преди почивката с гол на Ромен Ели, а в 82-ата домакините ознаменуваха сърцатата си игра с изравнително попадение. Вкара го Любомир Витанов от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Орлин Старокин срещу Марио Близнаков.

След поредната издънка селекцията на Илиан Илиев има 46 точки и е на 1 зад лидера Лудогорец, който утре от 19:00 часа гостува на ЦСКА. Пирин (Гоце Делчев) пък има 24 в актива си и се утвърди на 9-ото място в "А" група. Любопитното е, че само преди няколко кръга момчетата на Тенчо Тенев сториха чудото и срещу Лудогорец, когато направиха 1:1 в Разград, а сега спряха и "Левски".

За гостуването в Гоце Делчев Илиан Илиев направи множество промени в състава си с идеята да съхрани основни играчи за тежките три мача с Локомотив (София) - двата за Купата и срещата за първенство идната събота на "Герена". Впечатление правеше завръщането в състава на реабилитирания капитан Станислав Ангелов, както и на Кристовао Рамос. Милен Василев също получи шанс за изява, стартирайки в Гоце Делчев, но както и на "Тича" при равенството 1:1 с Черно море, пак разочарова с неубедителните си изяви. В атака Илиев заложи не само на голмайстора Базил Де Карвальо, а и на Жоао Силва, които трябваше да застрашават неврокопчани, но и двамата не се представиха никак убедително. От друга страна адмирации заслужава и вратарят на Пирин Абди Абдиков, който спаси каквото можа и несъмнено изигра много силен мач срещу "Левски".

В Гоце Делчев Илиан Илиев не можа да разчита и на титулярния десен бек Дъстли Мулдер заради контузия. Мястото на холандеца зае Роман Прохазка, а най-вляво на защитата беше Орлин Старокин вместо Нуно Пинто. Двойката централни защитници бяха Ромен Ели и Даниел Димов, които имаха много главоболия, причинени им от доста активните днес Марио Близнаков, Виктор Шишков и Веселин Марчев.

Първото по-сериозно положение пред една от двете врати беше в 14-ата минута. Милен Василев центрира, топката стигна до Кристовао Рамос, който стреля от дъгата на наказателното поле покрай вратата на неврокопчани. Малко след това Виктор Шишков нахлу в пеналта, Даниел Димов направи шпагат и изчисти в корнер.

В 20-ата минута Пламен Илиев се опита да избие топката, но ударът му бе в гърба на Шишков и излезе в аут. При тази ситуация вратарят на "Левски" за малко да сгреши фатално и кълбото да попадне в мрежата му. След това обаче Илиев беше безгрешен, като изключим попадението, което получи от дузпа в края, спаси много положения и донякъде има заслуга "сините" да не паднат в Гоце Делчев.

В 25-ата Стефан Велев центрира отдясно към далечната греда, където Жоао Силва свали с глава към Базил Де Карвальо, който отблизо стреля, но Абдиков с невероятна намеса изби в корнер. В 30-ата Велев стреля от границата на пеналта по земя, Абдиков улови.

В 40-ата "сините" ликуваха. Милен Василев центрира от фаул отляво, топката бе отклонена от Димов и нахлуващият Ромен Ели отблизо простреля Абдиков за 1:0.

След почивката, в 48-ата минута Витанов стреля над вратата от фаул. Три минути по-късно Старокин центрира в наказателното поле на Пирин, но Абдиков внимаваше, излезе и успя да избие топката. В 60-ата минута след изпълнение на тъч, топката стигна до непокрития Шишков, който от добра позиция стреля над вратата. Две минути след това, след пробив и центриране на Шишков отдясно, кълбото стигна до Петър Лазаров, който на два пъти не успя да преодолее Пламен Илиев. Капитанът на неврокопчани първо нанесе удар от близко разстояние, стражът на гостите спаси, след което Лазаров опита да прехвърли Илиев, но той демонстрира отличен рефлекс, избивайки с една ръка в корнер.

В 64-ата минута Жоао Силва стреля, но топката рикошира от крак на защитник на Пирин и излезе в корнер. Десетина минути по-късно след центриране на Йорданов отляво Карвальо не успя да засече добре с глава.

В 80-ата минута далечен удар на Витанов не затрудни Пламен Илиев. В следващата минута бе отсъдена дузпа в полза на Пирин, след като Близнаков беше изблъскан в гръб от Орлин Старокин. Любомир Витанов реализира от бялата точка, изпращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл - 1:1.

След попадението "Левски" направи отчаян опит да стигне до победата. Две минути преди края Илиян Йорданов центрира отдясно от фаул към далечната греда, където Даниел Димов стреля отблизо, но Абдиков улови топката и отново разочарова "сините", като по този начин Пирин (Гоце Делчев) препъна Илиан Илиев и момчетата му за шампионската титла.

Мачът по минути - ТУК

ПИРИН (ГД) - "ЛЕВСКИ" 1:1
0:1 Ромен Ели (40), 1:1 Любомир Витанов (82-дузпа)

ПИРИН (ГД):  83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Албин Одза (13-11.Виктор Шишков), 8.Петър Лазаров (70-18.Румен Лапантов), 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов, 21.Васил Панайотов, 77.Марио Близнаков (90+2-28.Георги Петров)
Резерви: 88.Ангел Юсев, 18.Румен Лапантов, 22.Антон Киров, 23.Илиян Марчев, 28.Георги Петров, 30.Иван Стоянов, 11.Виктор Шишков
Треньор: Тенчо Тенев

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 8.Роман Прохазка, 25.Даниел Димов, 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин (86-11.Гари Родригес), 4.Станислав Ангелов (73-29.Рене Михелич), 77.Стефан Велев, 7.Милен Василев (56-22.Илиян Йорданов), 16.Кристовао Рамос, 9.Жоао Силва, 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 89.Михаил Иванов, 35.Пламен Димов, 22.Илиян Йорданов, 29.Рене Михелич, 30.Антонио Вутов, 10.Христо Йовов, 11.Гари Родригес
Треньор: Илиан Илиев