Галатасарай победи Реал (Мадрид) с 3:2 в четвъртфинален мач-реванш от Шампионската лига, но отпадна. Първата среща на “Сантяго Бернабеу” завърши 3:0 за испанския гранд. Въпреки това момчетата на Фатих Терим се държаха геройски и записаха победата на честта пред най-верните си фенове в Истанбул.

Домакините започнаха много стъписано пред препълнените трибуни на “Али Сами Йен”. Още в 6-ата минута нападение на Реал създаде хаос в отбраната пред Муслера, но в последния момент Зан изчисти. Само секунди по-късно Белия балет поведе. Кедира получи топката вляво и центрира остро в пеналта. Там Кристиано Роналдо изпревари Семих Кая и опъна мрежата – 0:1. Гостите продължиха да доминират тотално в Истанбул. Въпреки френетичната подкрепа от публиката футболистите на Императора Фатих Терим трудно стигаха до наказателното поле на съперника. В 24-ата минута Роналдо попаде с пета на Ди Мария, а шутът на аржентинеца бе отразен с мъка от Муслера. В 31-ата минута Майкъл Есиен получи контузия и принудително бе сменен от Арбелоа.

Доминацията на Реал продължи и след почивката. В 56-ата минута Ди Мария изведе Роналдо в чиста позиция, но португалецът, вместо да скъса мрежата от 5-6 метра, изкара топката в аут. Още при ответната атака Галатасарай изравни. Уесли Снайдер отклони към Емануел Ебуе и с топовен шут от гланицата на пеналта защитникът не остави никакъв шанс на безпомощния Диего Лопес – 1:1.

Разсеяната игра на Реал едва не доведе до ново попадение за домакините. В 62-ата минута Коентрао върна лошо една топка, която попадна право в краката на Снайдер. Шутът на холандеца от точката на дузпата обаче беше безкрайно неточен и премина покрай целта. В 71-ата минута Сабри асистира на Снайдер, бързакът финтира двама бранители и прониза Лопес – 2:1! Гостите още не бяха се отърсили от шока, когато получиха второ съкрушителен удар. Резервата Амрабат направи прострелно подаване пред вратата, а Дрогба с пета чукна топката в мрежата – фантастичен гол и 3:1 за Галатасарай!

Домакините обаче до края нямаха повече сили за истински подвиг – да отстранят испанския гранд. В края Арбелоа набързо си изкара два глупави жълти картона и бе изгонен от съдията Стефан Ланоа (Франция). В добавеното време бърза контраатака на Реал завари неподготвена отбраната пред Муслера. Резервата Бензема отдясно изведе Роналдо в чиста позиция и португалецът фиксира крайното 3:2.

1gal.jpgГалатасарайРеал (Мадрид) 3:2
0:1 Кристиано Роналдо (8), 1:1 Емануел Ебуе (57), 2:1 Уесли Снайдер (71), 3:1 Дидие Дрогба (72), 3:2 Кристиано Роналдо (90+2)

(в първия мач 0:3)

Галатасарай
: 25.Фернандо Муслера, 27.Емануел Ебуе (80 - 9. Йохан Елмандер), 26.Семих Кая, 11.Алберт Риера, 5.Гьокхан Зан, 14.Уесли Снайдер, 10.Фелипе Мело, 8.Селчук Инан, 4.Хамит Алтънтоп (46- 53. Нордин Амрабат), 19.Умут Булут (63 - 55.Сабри), 12.Дидие Дрогба
Треньор: Фатих Терим

Реал (Мадрид): 41.Диего Лопес, 3. Пепе, 2.Рафаел Варан, 5.Фабио Коентрао, 6.Сами Кедира, 15.Майкъл Есиен (31- 17. Алваро Арбелоа),  19.Лука Модрич, 22.Анхел ди Мария, 10.Месут Йозил (81 - 18. Раул Албиол), 7.Кристиано Роналдо, 20. Игуаин (73 - 9. Карим Бензема)
Треньор: Жозе Моуриньо