Афиширащият високи цели Пирин (Благоевград) направи поредна издънка в Югозападната "В" група, завършвайки 1:1 като гост на Германея (Сапарева баня).

Защитникът Румен Сандев изведе гостите напред в 57-ата минута. След това обаче пиринци се дръпнаха в половината си да пазят резултата и бяха наказани в 85-ата от Румен Ангелов-Шивача.

В куриозна ситуация се забърка стражът на домакините Евгени Спасов, който след поредния неточен шут към неговата врата, в опит да бави играта, тръгна да търси топката между пасящите в близост овце, пише "Струма". В самия край Иван Балтов улучи гредата. Същото стори в 25-ата минута и Костадин Кацимерски, като след рикошета в страничния стълб кълбото се разходи по голлинията, но не я пресече.

"Орлетата" пропиляха още няколко положения за гол и в крайна сметка си тръгнаха само с точка, като по този начин изостанаха още повече от върха. Лидерът Витоша (Бистрица) има 51 точки, Марек е с 49, а Пирин и Сливнишки герой имат по 40.