Локо (Сф) се спаси от загуба в гостуването си на Етър в мач от 20-тия кръг на "А" група. “Железничарите” на два пъти се оказаха догонващи в резултата, но в крайна сметка стигнаха до 2:2.

През първото полувреме играчите на Локомотив бяха по-активни и постоянно се опитваха да създават положения пред вратата на Етър. Изненадващо обаче минута преди почивката "болярите" откриха резултата. Любенов стреля неспасяемо от фаул отсъден за нарушение срещу Саидходжа.

След почивката Локомотив продължи да натиска и в 71-ата минута стигна до гол. Даниел Пеев бе най-съобразителен след центриране на Трифонов и с глава прати топката в мрежата.

След гола “железничарите” си повярваха, че могат да стигнат до пълна победа и трайно се настаниха в половината на домакините, но трудно успяваха да стигнат до реално голово положение. Етър пък разчиташе на бързи контраатаки, а тактиката им даде резултат. В 77-ата минута Саидходжа с глава покачи на 2:1 след центриране на Махамат.

Пет минути по-късно отново след центриране, този път в полето на Етър, Александър Дюлгеров се оказа най-добре пласиран и с хубав удар с глава вкара за крайното 2:2. До последния съдийски сигнал Локо натисна съперника, а Махамат бе изгонен с втори жълт картон, но до гол не се стигна.

Мачът по минути
Етър - Локо (Сф) 2:2

4 - Даниел Пеев стреля опасно, топката минава над вратата
9 - Антонио Павлов опитва удар, но топката е в аут
12 - Центриране от фаул в наказателното поле на Етър, Бибишков с глава праща топката в аут
19 - Саидходжа стреля от разстояние, нищо опасно за Валентин Галев
20 - Маркиньос центрира от фаул, Филипович избива в корнер
23 - Том пресича подаване в наказателното поле, търгва в атака, подава на Маркиньос, той стреля, но бранител избива в корнер
35 - Фей центрира от фаул, Галев излиза и лови
45 - край на първото полувреме

54 - Марикньос подава на Мартин Димитров, Кастелана го блокира и избива топката в тъч
56 -  jalt.jpg Махамат нахлу в наказателното поле на Локо (Сф), повален е, но съдията му вдига жълт картон за симулация. Любенов също е предупреден официално за протест
75 - Центриране на Пеев от фаул, Мартин Димитров праща топката в аут
83 - topka.jpg ГОООООЛ!!! Дюлгеров засече с глава центриране на Пеев и възстановява равенството

1:0 Любенов (45), 1:1 Пеев (71), 2:1 Саидходжа (77), 2:2 Дюлгеров (83)

etar.JPG
Етър:
1. Филипович, 2. Хиненберг, 3. Ришолт, 5. Кастелана, 13. Протасевич, 8. Йълмаз, 6. Махамат, 10. Фей, 11. Любенов, 7. Шайстел, 9. Саидходжа
Резерви: 32. Бак, 4. Хримович, 20. Карлсон, 17. Фила, 14. Мехмет, 19. Карагарем, 22. Гришок
Треньор: Сердар Даят

Локо (Сф)
: 84. Валентин Галев, 16. Мартин Димитров, 18. Александър Дюлгеров, 21.Румен Трифонов, 99. Николай Николов, 9. Антонио Павлов, 23. Крум Бибишков (46 - 19. Светослав Петров), 77. Даниел Пеев, 10. Атанас Борносузов (46 - 7. Искрен Писаров), 12. Том, 17. Маркиньос (65 - 22. Цанков)
Резерви: 1. Божидар Митрев, 2. Костадин Велков, 7. Искрен Писаров, 14. Димитър Илиев, 22. Цанков, 19. Светослав Петров, 25. Илиян Гаров
Треньор: Емил Велев