ЦСКА победи като гост “Ботев” (Враца) с 4:3 в странен мач. Двубоят се превърна в тотален цирк, сътворен от безобразно слабите футболисти на ЦСКА и ошашавения главен съдия Александър Костадинов. Гостите от София играха с човек повече на терена от 18-ата минута, когато реферът показа директен червен картон на защитника на “Ботев” Враца Николай Маринов. Дори и в намален състав домакините от Враца заслужават поздравления, не се предадоха и накараха “червените” да треперят. ЦСКА поведе три пъти в резултата, но тимът от Враца изравняваше до 3:3. Крайното 4:3 оформи Лукас Саша в 77-ата минута.

Главният съдия Александър Костадинов тотално оклепа двубоя до 20-ата минута. В 5-ата минута Марсиньо изведе ЦСКА напред в резултата след силно изпълнен пряк свободен удар и отклонена топка от защитника на “Ботев” (Враца) Руслан Куанг. В 12-ата минута Александър Костадинов даде дузпа за домакините след игра с ръка на Костадин Стоянов в наказателното поле. Любопитното е, че защитникът на ЦСКА спря пътя на топката към вратата след удара на Александър Якимов и заслужаваше червен картон. Реферът обаче му показа само жълт, с което си навлече гнева на домакините. От бялата точка Андрей Атанасов изравни за 1:1.

В 18-ата минута съдията Костадинов промени критерия. Даде дузпа за ЦСКА след игра с ръка на Николай Маринов в наказателното поле. Реферът обаче показа директен червен картон на защитника на “Ботев”, а само минути преди това пожали Костадин Стоянов от ЦСКА. Възможното оправдание за арбитъра е, че бранителят на гостите игра с ръка, падайки на земята, а Маринов от “Ботев” изби топката към вратата с умисъл. Дори и това обаче не променя факта, че съдията трябваше да покаже червен картон на Костадин Стоянов. Мишел Платини вкара за 2:1 от отсъдената дузпа. В протестите реферът изгони на трибуните треньорът на домакините Антони Здравков. Наставникът се ядоса, грабна тефтерчето и картоните на четвъртия съдия и опита да ги скъса. В 31-ата минута Михаил Венков пропусна отлична възможност да реализира, но с глава би покрай вратата. До края на първото полувреме гостите от София изглеждаха безобразно, особено в защита. Костадин Стоянов и Апостол Попов бяха под всякаква критика. Домакините организираха прекрасни контраатаки, Илия Илиев, Александър Якимов и Андрей Атанасов правеха каквото си поискат с “червената” отбрана. В 35-ата минута защитникът на “Ботев” (Враца) Петър Альошев изравни за 2:2 след удар с глава след центриране от пряк свободен удар. В 44-ата минута Присо направи поредното си абсурдно отиграване, останал сам в наказателното поле срещу вратаря, би няколко метра в аут.

През второто полувреме слабата игра на ЦСКА продължи, въпреки че домакините бяха в намален състав. В 61-ата минута Костадин Стоянов се подхлъзна, врачани организираха контраатака, която завърши с опасен удар на Андрей Атанасов, но Черни спаси. В 63-ата минута Мишел Платини реализира за 3:2 след удар извън наказателното поле, който свари неподготвен вратаря Здравко Чавдаров. Секунди след това гостите се отчетоха и с греда след атака на Присо и неволно избиване на защитник на домакините.

В 74-ата минута интригата в двубоя се върна, след като съдията даде нова дузпа за “Ботев” (Враца). Този път след центриране Марсиньо игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Илия Илиев, който изравни за 3:3. В 77-ата минута Лукас Саша оформи крайното 4:3 след удар от почти легнало положение в наказателното поле на врачани. В 80-ата минута Мишел Платини за пореден път показа, че не заслужава доверие в ЦСКА. Бразилецът се изнерви и получи два жълти картона и съответно червен за няколко секунди. Нападателят първо беше декориран заради фаул, а след това бурно изрази несъгласието си и изрита бутилка към публиката. В последните минути ЦСКА се затвори и устиска победата.

Двубоят по минути ТУК

"БОТЕВ" (Враца) - ЦСКА 3:4
0:1 Марсиньо (5), 1:1 Андрей Атанасов (12-дузпа), 1:2 Мишел Платини (19-дузпа), 2:2 Петър Альошев (35)
, 2:3 Мишел Платини (63), 3:3 Илия Илиев (75-дузпа), 3:4 Лукас Саша (77)

“Ботев” (Вр):
21.Здравко Чавдаров, 22.Руслан Куанг, 20.Асен Георгиев (35 - Висенте), 13.Николай Маринов, 4.Петър Альошев, 12.Дарко Савич, 11.Александър Якимов, 19.Николай Христов, 10.Андрей Атанасов (62 - Цветелин Тонев), 7.Илия Илиев, 17.Иван Коконов (76 - Тихомир Найденов)
Резерви: 1.Христо Митов, 6.Тихомир Найденов, 5.Бруно Висенте, 14.Николай Николов, 23.Васил Велев, 16.Цветелин Тонев, 9.Румен Рангелов
Треньор: Антони Здравков

ЦСКА
: 12.Томас Черни, 21.Венцислав Василев, 19.Апостол Попов, 5.Костадин Стоянов (67 - Ангел Грънчов), 4.Михаил Венков, 8.Лукас Саша, 17.Абел Анисе, 9.Марсиньо (85 - Ивайло Чочев), 70.Игнасио Лорес (56 - Спас Делев), 99.Нджонго Присо, 23.Мишел Платини
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 6.Пламен Крачунов, 25.Ангел Грънчов, 7.Спас Делев, 10.Сержиньо, 18.Ивайло Чочев, 22.Мартин Камбуров
Треньор: Милен Радуканов

Стадион" Христо Ботев", Враца
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони:
Петър Альошев, Тихомир Найденов ("Ботев" Враца); Костадин Стоянов, Марсиньо, Мишел Платини, Ангел Грънчов (ЦСКА)
Червен картон: Николай Маринов (18-Ботев Враца), Антони Здравков (треньор, Ботев Враца, 20 минута); Мишел Платини (83 - ЦСКА)