Бетис разгроми Гранада с 5:1 в първи мач от 30-ия кръг на Примера дивисион. С този голям успех момчетата на треньора Пепе Мел излязоха на шесто място във временното класиране и са само на точка от четвъртата позиция, която дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Над 20 000 фенове по трибуните на стадион “Лос Карменес” изпратиха с освирквания своите любимци след неочаквания погром.

Водещият стрелец на гостите Рубен Кастро откри резултата в 30-ата минута, а секунди по-късно покачи. Таранът довкара топката, която се отби от гредата след шут на Дорлан Пабон. Кастро вече има 15 попадения от началото на сезона. Звездата на севилци допринесе за убедителния успех и с две асистенции. Футболистите на Гранада изпаднаха в шок и в 34-ата минута защитникът им Иниго Лопес си заби автогол след нескопосано излизане на вратаря Тоньо. В 54-ата минута Пабон след бърза контра опъна мрежата на домакините – 0:4. Аранда върна едно попадение, но в 79-ата минута Гранада остана с 10 души на терена, след като Гилерме Секейра получи червен картон. Резервата Анхел Лопес (85) фиксира крайното 1:5.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
05.04.13
22:00 ч.
Гранада – Бетис  1:5
0:1 Рубен Кастро (30), 0:2 Рубен Кастро (32), 0:3 Иниго Лопес (34-авт.), 0:4 Дорлан Пабон (54), 1:4 Карлос Аранда (72), 1:5 Анхел Лопес (85)
Депортиво (Ла Коруня) – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 57 мача, 21 победи за Депортиво (Ла Коруня), 15 равенства, 21 победи за Сарагоса
Хетафе – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 17 мача, 4 победи за Хетафе, 5 равенства, 8 победи за Атлетико (Мадрид)
Севиля – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 137 мача, 56 победи за Севиля, 28 равенства, 53 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ