Фенербахче победи Лацио с 2:0 в първи 1/4-финален мач от Лига Европа и си осигури по-спокоен реванш след седмица. Попаденията на “канарчетата” паднаха в последните 12 минути на мача.

Лацио беше по-добрият отбор през първото полувреме, въпреки че най-чистото положение за гол беше за домакините. Още в 4-ата минута Муса Соу стреля в гредата на Маркети.

Три минути след почивката Оджени Онази получи втори жълт картон и остави “орлите” с човек по-малко. Въпреки числения си превес Фенербахче трудно стигна да гол.

В 79-ата минута “канарчетата” успяха да открият резултата. Пиер Уебо беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Щефан Раду.

В добавеното време Дирк Каут удвои. Холандецът беше точен при добавката, след като Маркети изби изстрела на Джанер Еркин от пряк свободен удар.

1:0 Уебо (78-дузпа), 2:0 Каут (90+1)

Фенербахче: 1.Волкан, 2.Егемен Коркмаз, 6.Йобо, 33.Циглер, 77.Гьокхан Гьонюл, 5.Мехмет Топал (71-88.Джанер Еркин), 14.Раул Мейрелеш, 16.Кристиан (75-48.Салих Учан), 7.Соу (86-38.Мехмет Топуз), 11.Каут, 99.Уебо

Лацио: 22.Маркети, 2.Сиани, 19.Лулич, 26.Раду, 7.Едерсон (62-24.Ледесма), 8.Ернанес (82-6.Маури), 15.Гонсалес, 23.Онази, 27.Цана, 87.Кандрева, 18.Козак (72-11.Клозе)