Надеждите на Тотнъм за участие на полуфинал в Лига Европа получиха тежък удар след домакинското 2:2 срещу Базел в първи 1/4-финал на турнира.

Валентин Щокер даде аванс на швейцарския тим след половин час игра, а само четири минути по-късно гостите удвоиха. Фабиан Фрай беше точен с глава след изпълнение на корнер.

В 40-ата минута Емануел Адебайор с удар от воле върна едно попадение за Тотнъм. През втората част “шпорите” се пребориха за изравнителен гол.

В 60-ата минута Гилфи Сигурдсон, който се появи в игра още през първото полувреме на мястото на Арън Ленън, се разписа с удар извън наказателното поле.

Лошата новина за лондончани преди реванша след седмица и предвид борбата им за Топ 4 във Висшата лига е контузията в глезена на Гарет Бейл.

0:1 Щокер (30), 0:2 Ф. Фрай (34), 1:2 Адебайор (40), 2:2 Сигурдсон (58)

Тотнъм: 24.Фридел, 5.Вертонген, 13.Галас, 16.Ноутън, 32.Асу-Екото (57-20.Доусън), 7.Ленън (24-22.Сигурдсон), 8.Паркър, 11.Бейл, 14.Холтби (63-2.Демпси), 19.Дембеле, 10.Адебайор

Базел: 1.Зомер, 6.Драгович, 15.Фосер, 16.Шер, 27.Щайнхьофер, 8.Серей Дие (66-24.Кабрал), 14.Щокер, 20.Ф. Фрей, 22.Салах (84-7.Д. Деген), 33.Елнени, 9.Щрелер (71-31.Зуа)