Фернандо Торес вкара два гола, а Челси направи важна крачка към полуфиналите на Лига Европа след успех с 3:1 над Рубин в първи 1/4-финал на Европа.

Испанецът даде аванс на “сините” в 16-ата минута след хубав извеждащ пас на Давид Луис. В 32-ата минута Виктор Моузес удвои с прекрасен удар от 16 метра.

Бибрас Натхо върна едно попадение за гостите в 41-ата минута. Той беше точен дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джон Тери след удар към вратата на Петър Чех.

В 69-ата минута ситуацията се повтори, но съдията Джанлука Роки не даде втори 11-метров наказателен удар в полза за руския тим. Само минута след това Торес вкара втория си гол в мача, когато с глава засече центриране на Хуан Мата.

1:0 Торес (16), 2:0 Моузес (32), 2:1 Нахто (41-дузпа), 3:1 Торес (70)

Челси: 1.Чех, 4.Давид Луис, 26.Тери, 28.Аспиликуета, 34.Бъртранд, 7.Рамирес, 8.Лампард, 30.Бенаюн (82-21.Марин), 9.Торес, 10.Мата (78-11.Оскар), 13.Моузес (65-17.Азар)

Рубин: 1.Рижиков, 2.Кузмин (82-10.Касаев), 3.Ансалди, 4.Сесар Навас, 19.Калешин, 76.Шаронов, 6.Орбаис, 23.Ерьоменко, 61.Караденис, 66.Натхо, 22.Дядюн (46-99.Рондон)