Етър успя да измъкне точка при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев) с гол в последните секунди на срещата. Срещата завърши при резултат 2:2, а до 92-ата минута Карлсон отне победата на неврокопчани. Другото попадение за Етър бе дело на Рисхолт, докато за тима на Тенчо Тенев попадения реализираха Хазуров и Ходза.

В първия четвърт час двата отбора си размениха по едно опасно положение. Лазаров стреля с глава, а Етър отговори с отличен самостоятелен пробив на Шайтех, който в 12-та минута преодоля почти цялата отбрана на домакините, но останал очи в очи с Абдиков, стреля в тялото на вратаря.

В 20-та минута норвежецът Рисхолт засече топката след центриране от корнер и нацели греда, след което тя отново излезе в ъглов удар. При повторното центриране обаче футболистът не сгреши – 0:1.

В 52-та минута обаче домакините изравниха. Фиданин подаде към резервата Хазуров, който стреля с глава, Филипович спаси, но при добавката нападателят добута топката в мрежата на гостите. Малко по-късно обрата стана пълен. Дреновички центрира и французинът Ходза вкара с глава за 2:1.

По всичко изглеждаше, че неврокопчани ще стигнат до трите точки, но в 92-та минута Фей подаде към Карлсон, който вкара за крайното 2:2.

В класирането на “А” група Етър е на 15-а позиция с 15 точки, а Пирин (Гоце Делчев) е на 9-о място с 23 точки.

ПИРИН (ГД) - ЕТЪР 2:2
0:1 Кай Рисхолт (20), 1:1 Борислав Хазуров (53), 2:1 Албин Ходза (60), 2:2 Тони Карлсон (90+2)

Мачът по минути!
5- Близнаков проби от дясно и центрира към далечната греда, където Лазаров изпрати топката в ръцете на Филипович
12- Шайтех навърза трима бранители в зелено и остана очи в очи с Абдиков, който спаси удара
20- topka.jpg ГОЛ ЗА ЕТЪР!!! Центриране от ъглов удар и лошо отбита топка, която попадна в Рисхолт и той откри резултата - 1:0
27- Алба е изведен от Витанов и стреля по диагонала, но не намери очертанията на вратата
36- Пиргов стреля от 4-5 метра встрани от вратата

46- smqna.jpgСмяна в Пирин - Хазуров влиза на мястото на Панайотов
53- topka.jpg ГОЛ ЗА ПИРИН!!! Фиданин подаде към Хадзуров, който стреля с глава, Филипович отби, топката обаче се удари в Хадзуров и влезе в мрежата за 1:1
60- topka.jpg ГОЛ ЗА ПИРИН!!! Дреновички центрира, а Ходза с глава бележи за домакините - 2:1
69- Близнаков се откъсна срещу Филипович, подаде на Хадзуров, но силният му удар бе париран
69- smqna.jpgСмяна в Етър. Фила заменя Любенов
73- smqna.jpgШайесте излиза, Карлсон влиза
79- Хазуров стреля и след рикошет топката стига до мрежата, но от външната й страна
90+4- Край на мача!
ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Албин Ходза, 8.Петър Лазаров, 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов, 21.Васил Панайотов (46- 9.Борислав Хазуров), 77.Марио Близнаков
Резерви: 88.Ангел Юсев, 16.Свилен Щерев, 20.Драги Коцев, 22.Антон Киров, 30.Иван Стоянов, 9.Борислав Хазуров, 11.Виктор Шишков
Треньор: Тенчо Тенев