Астън Вила се класира за финала на младежката Шампионска лига NextGen Series. Тимът от Бирмингам победи Спортинг (Лисабон) с 3:1 след продължения и стигна до пряк спор за трофея. На финала Вила ще срещне Челси, който елиминира също след продължения Арсенал с 4:3.

Двубоят в италианския град Комо се разви много интересно. След нулево първо полувреме Вила поведе в 54-ата минута с гол на Бърк от дузпа. Попадение на португалците беше отменено заради засада, след това и гредата помогна на Астън Вила, но в 68-ата минута резервата Стоянович възстанови равенството.

Продълженията започнаха кошмарно за Спортинг и още в 91-ата минута Грийлиш наказа грешка в защитата на "зелено-белите", като се разписа за 2:1. Последното попадение беше дело на Каратърс в 105-ата минута.