Полша разгроми Сан Марино с 5:0 в мач от група Н на световните квалификации. С успеха дружина полска се изкачи на трето място във временното класиране с осем точки.

Първото попадение във вратата на горкия Симончини в 21-ата минута падна от дузпа, реализирана от Роберт Левандовски. Пишчек добави още едно попадение седем минути по-късно. Отново Левандовски (50-д.) направи резултата класически от нова дузпа. Резервите Теодорчик и Косецки оформиха крайното 5:0 с голове в 61-ата и 90-ата минута.

Успехът прати домакините на трета позиция в групата с 8 точки, колкото има и Украйна. Първите места са окупирани от Черна гора и Англия, които имат съответно 14 и 12, но и са изиграли по един мач в повече от двата домакина на Евро 2012.

Момчетата на Валдемар Формалик можеха да запишат още по-убедителна победа, но пропиляха куп положения. Гостите след това 0:5 и онова 0:8 от Англия в петък регистрираха ново сериозно поражение и вече има голова разлика от 0:29 след шест мача.

Полша - Сан Марино 5:0
1:0 Роберт Левандовски (21-дузпа), 2:0 Лукаш Пишчек (28), 3:0 Роберт Левандовски (50-дузпа), 4:0 Лукаш Теодорук (61), 5:0 Якуб Косечки (90)