Черна гора и Англия завършиха наравно 1:1 в световна квалификация в група “Н”. Двубоят се игра на стадиона в Подгорица, който предложи гореща атмосфера за гостите от Острова. Уейн Рууни даде аванс на Англия още в 6-ата минута, но Дамянович изравни в 76-ата. Една от изненадите на квалификациите – Черна гора, продължава да бъде лидер в групата с 14 точки. Англия остава на втора позиция с 12, едва на трето място е Полша с 8, колкото има и Украйна.

Още в 6-ата минута след центриране на Стивън Джерард най-добре се ориентира Уейн Рууни, който стреля с глава и вкара във вратата на Божович за 1:0. До края на първото полувреме гостите държаха инициативата, но не успяха да реализират второ попадение.

След почивката ситуацията на терена се промени. Домакините заиграха много добре, а англичаните почти се предадоха. Положенията пред Джо Харт заваляха едно след друго и в 76-ата минута Черна гора логично изравни. След центриране от корнер се получи меле в наказателното поле на Англия, три удара на домакини бяха отразени, но Деян Дамянович все пак прати топката във вратата.

До края на кампанията Черна гора приема Украйна, гостува на Полша и Англия и накрая играе с Молдова. Англичаните приемат Молдова гостуват на Украйна, приемат Черна гора и в последния си мач са домакини на Полша.

ЧЕРНА ГОРА - АНГЛИЯ 1:1
0:1 Рууни (6), 1:1 Дамянович (76)