Хърватия спечели изключително важното си гостуване в Уелс с 2:1 в мач от група А на световните квалификации.  Мачът в Суонзи предложи доста емоции на феновете, а головите положения се редуваха пред двете врати. Още в 15-ата минута Едуардо стреля с глава от близо, но стражът на домакините Боаз Майхил спаси.

Пет минути по-късно Деян Ловрен повали Ледли в наказателното поле и съдията Лука Банти от Италия посочи бялата точка. Гарет Бейл вкара хладнокръвно дузпата за 1:0, а малко след това пропусна отличен шанс да покачи резултата. След почивката хърватите доминираха и създадоха куп опасни ситуации пред вратата на Уелс. В 60-ата минута страхотен удар на Едуардо бе спасен от Майхил, а четвърт час преди края Ловрен с тупалка от около 25 метра изравни и по този начин се реваншира за грешката си при дузпата. В 87-ата минута “шахматистите” стигнаха и до победата. Ветеранът Ивица Олич центрира, а Едуардо прониза Майхил за крайното 1:2.

Уелс - Хърватия 1:2
1:0 Гарет Бейл (21-дузпа), 1:1 Деян Ловрен (77), 1:2 Едуардо Да Силва (87)