Испания победи Франция в Париж с 1:0 в световна квалификация в група “I”. Единственото попадение реализира Педро Родригес в 58-ата минута. Домакините завършиха срещата с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон на Пол Погба в 78-ата минута. След успеха Испания излезе на първо място в класирането с 11 точки, Франция остана на втора позиция с 10. Победителят в групата отива директно на Световното, а вторият ще мине през баражите. Победата беше задължителна за “Ла Фурия”, за да поведе в групата, тъй като преди няколко дни се издъни у дома срещу Финландия (1:1).

Още в петата минута Шави можеше да открие резултата, но стреля неточно. През втората част отново гостите доминираха на терена и заслужено поведоха в 58-ата минута. Начо Монреал организира атака по фланга и центрира в наказателното поле, където Педро Родригес изпревари Патрис Евра и откри резултата в полза на Испания. Десетина минути преди края на мача Франция остана с човек по-малко, след като Пол Погба получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

ФРАНЦИЯ - ИСПАНИЯ 0:1
0:1 Педро (58)

Франция: Льорис, Жале (90+2 - Жиру), Евра, Косчиелни, Варан, Рибери, Матуиди, Валбуена, Кабай (70 - Менез), Погба, Бензема (82 - Сисоко)

Испания: Валдес, Серхио Рамос, Начо Монреал, Арбелоа, Пике, Иниеста (90+3 - Мата), Шаби Алонсо, Шави, Бускетс, Давид Вия (61 - Хесус Навас), Педро (76 - Фабрегас)

Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Съдия: Виктор Касай
Жълти картони: Матуиди, Кабай, Погба (Франция); Арбелоа, Шави, Фабрегас (Испания)
Червен картон: Погба (78-Франция)