Националният отбор на Чехия победи като гост Армения с 3:0 в мач от група “В” на световните квалификации. Двубоят се игра в Ереван. Две попадения за гостите реализира нападателят Матей Видра, а крайното 3:0 оформи влезлият като резерва Даниел Колар в четвъртата минута на добавеното време. Футболистите спасиха главата на селекционера на Чехия Михал Билек, който заяви, че ще подаде оставка, ако тимът му не спечели в Ереван. След успеха Чехия вече има 8 точки, с една по-малко от България, която играе с Дания в Копенхаген. Армения остава на предпоследното място в групата само с три точки, след успех с 1:0 над Малта. Победата остави Чехия в играта за първите две места в крайното класиране.

Първото полувреме беше равностойно, дори домакините от Армения имаха предимство и могат да съжаляват, че не реализираха положенията си. Още в деветата минута звездата на арменците Хенрик Мхитарян напредна в половината на чехите и изведе отлично Юра Мовсисян, който обаче не успя да преодолее Петер Чех. В средата на първата част отново Мовсисян отново бе близо до гола, но Чех отново изби. В 47-ата минута Матей Видра изведе Чехия напред в резултата. Нападателят засече с глава центриране и прати топката във вратата на Березовски. Постепенно чехите овладяха ситуацията и не позволиха на съперника да стигне до изравнителен гол. В 81-ата минута Тарон Восканян направи ужасяваща грешка пред наказателното си поле, Видра му отне топката и с лекота разстреля Березовски за 2:0. В даденото от съдията добавено време влезлият като резерва Даниел Колар повтори упражнението, остана сам срещу Березовски и с лекота реализира за крайното 3:0.

АРМЕНИЯ - ЧЕХИЯ 0:3
0:1 Матей Видра (47), 0:2 Матей Видра (81)
, 0:3 Даниел Колар (90+4)