Южна Корея победи у дома Катар с 2:1 в квалификация от Група А на зона Азия и направи нова решителна крачка към Световното първенство в Бразилия догодина.

През първото полувреме съперниците не успяха да си вкарат гол на стадиона в Сеул и всички по-интересно се случи след почивката. Домакините поведоха в резултата с гол на Кеун-Хо Лий (60), но Катар много успя да изравни чрез Халфан Ибрахим (64).

До края на мача Южна Корея натисна и успя да спечели трите точки буквално в последните секунди, след като нападателят на Хамбургер Хеунг-Мин Сон (90+7) оформи крайното 2:1.

След успеха си „азиатските тигри” се изкачиха начело във временното класиране на групата с актив от 10 точки. Катар е на четвърта позиция със 7 пункта.

Южна Корея – Катар 2:1
1:0 Кеун-Хо Лий (60), 1:1 Халфан Ибрахим (64), 2:1 Хеунг-Мин Сон (90+7)