Австралия се подхлъзна у дома срещу Оман, с който завършиха 2:2 в световна квалификация от Група B на зона Азия.

Доста изненадващо гостите поведоха в Сидни с гол на Абдул Азис Ал Мукбали (6) и задържаха преднината си до края на първата част.

След почивката в 49-ата минута пък халфът на Кристъл Палас Майкъл Йединак си отбеляза автогол и увеличи аванса на гостите – 0:2. Малко след това играещият за Ню Йорк Ред Булс Тим Кейхил (52) намали на 1:2.

Последва натиск на „кенгурата”, който даде резултат в самия край, когато халфът на Астън Вила Брет Холман (85) успя да оформи крайното 2:2.

След равенството Австралия има 6 точки в актива си и е на второ място в групата, докато Оман остава трети също с 6 пункта, но по-слаба голова разлика.

Австралия - Оман 2:2
0:1 Абдул Азис Ал Мукбали (6), 0:2 Макъл Йединак (49-авт.), 1:2 Тим Кейхил (52), 2:2 Брет Холман (85)