Волейболистите на "Левски" записаха тежка загуба при гостуването на КВК Габрово за първия мач от 1/2-финалния плейоф от Суперлигата. Домакините разбиха "сините" с категоричното 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:16).

Така момчетата на треньора Любомир Герасимов са на победа от класиране за исторически първи финал в Суперлигата на България.

Двубоят тази вечер се състоя пред около 1000 зрители в зала "Орловец". На трибуните беше и президентът на родната волейболна федерация - инж. Данчо Лазаров.

Рализатори за КВК Габрово станаха двама волейболисти - Красимир Стефанов и Станислав Петков, които отбелязаха 20 точки за победата. За гостите от София с най-голям актив завърши Златко Кьосев - 11 точки.

Серията се играе до 2 победи от 3 мача, като "Левски" е домакин във втория двубой. Той е в четвъртък от 17:30 часа в зала "Сиконко". Както е известно, в предишния кръг "сините" елиминираха ЦСКА, докато КВК Габрово се справи с Пирин Балканстрой (Разлог).