Аржентина победи с убедителното 3:0 Венецуела в световна квалификация в зона Южна Америка. Два гола за “синьо-белите” реализира Гонсало Игуаин, а един добави Лионел Меси от дузпа. Звездите на Реал Мадрид и Барселона сътвориха шоу, което видяха над 65 хиляди зрители на стадион “Мунисипал” в Буенос Айрес. Градът не беше приемал мач на националния отбор на Аржентина от лятото на миналата година и билетите стигнаха космически цени дни преди двубоя.

В 29-ата минута Меси хитро изведе Игуаин с едно докосване и той прокара топката между краката на Ернандес за 1:0. В края на полувремето игралият преди време в родната "А" група Габриел Сичеро игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Меси стреля силно и не остави никакви шансове на стража на венецуелците за 2:0. Есекиел Лавеци и Фернандо Гаго пропуснаха да увеличат преднината на домакините. В 58-ата минута Игуаин се възползва от поредното добро подаване на Меси и покачи на 3:0. При попадението остана съмнение за засада, която не бе маркирана от съдийската тройка.

Аржентина – Венецуела 3:0
1:0 Гонсало Игуаин (28), 2:0 Лионел Меси (44-дузпа), 3:0 Гонсало Игуаин (58)