Матийо Валбуена вкара един гола и подаде за други два при победата на Франция с 3:1 над Грузия в мач от Група “I” на квалификациите за Мондиал 2014.

Точно преди почивката Оливие Жиру откри резултата, когато с глава засече центриране на Валбуена от фаул. Преди това Карим Бензема, който няма гол за “петлите” вече 11 мача, пропусна голова положение.

Валбуена, който се разписа и в предишните два мача на Франция, удвои две минути след почивката с удар от воле. След това с дълъг извеждащ пас намери Франк Рибери за третия гол на домакините.

Грузия върна едно попадение 10 минути преди края чрез Александър Кобахидзе. Франция е лидер в класирането с 10 точки от четири мача, две повече от Испания. “Петлите” и “червените фурии” играят във вторник на “Стад дьо Франс”.