Колумбия разгроми Боливия с 5:0 в мач от зона “Южна Америка” на световните квалификации. Проспериращият тим на домакините преди това отнесе и страшилището Уругвай с 4:0, а успехът бе последван от 3:1 над коравия тим на Чили.

Сега пред препълнените трибуни на стадион “Метрополитано” в Баранкиля (близо 50 000) колумбийците нанесоха шесто поражение на изненадващия аутсайдер. Боливийците, водени от испанеца Франсиско Азкаргорта, издържа на щурма на домакините само до 20-ата минута. Тогава Макнели Торес взриви трибуните – 1:0! Пропуските пред вратата на Карлос Ариас се заредиха, но втори гол така и не падаше. В 49-ата минута Карлос Валдес се пребори за една топка в пеналта на гостите и за втори път опъна мрежата – 2:0 за Колумбия! Теофило Гутиерес направи преднината класическа в 62-ата, а головата машина Радамел Фалкао реши всичко в 86-ата минута – 4:0. Резервата Пабло Армеро фиксира крайното 5:0 секунди преди последния съдийски сигнал.

Победата доближи колумбийците на точка от лидера Аржентина.