Англия разби Сан Марино с 8:0 като гост в мач от Група “Н” на квалификациите за Мондиал 2014, което е най-голямата победа на “трите лъва” за последните 26 години

Алесандро дела Вале си вкара автогол в 12-ата минута и даде началото на тежкото поражение за тима си. Четвърт час по-късно Алекс Окслейд-Чембърлейн удвои.

До почивката тимът на Рой Ходжсън вкара още три попадения чрез Джърмейн Дефоу, Ашли Йънг и Франк Лампард. През второто полувреме Уейн Рууни вкара от фаул, Даниел Стъридж също се записа при голмайсторите, а Дефоу наниза втория си гол в мача 13 минути преди края.

Сан Марино, който е на последното място в ранглистата на ФИФА не създаде никакви проблеми на “трите лъва”, които дадоха почивка на капитана си Стивън Джерард. Това е най-голямата победа на Англия от 1987 г. насам, когато Турция беше победена със същия резултат. В следващия си мач тимът на Ходжсън гостува на Черна гора.