Мирко Вучинич донесе на Черна гора победата с 1:0 като гост на Молдова в мач от Група “Н” на квалификациите за Мондиал 2014 в Зона Европа. Черногорците завършиха мача с 10 души.

Нападателят на Ювентус се разписа в 78-ата минута след центриране на Марко Баша от корнер. Успехът запази аванса на Черна гола от 5 точки пред Англия, а двата отбора се срещат в Подгорица във вторник.

Вучинич и Стеван Йоветич пропустаха положения за гостите през първата част, но вратарят на гостите Младен Божович трябваше да спасява удари на Александру Гацан и Александру Дедов.

В 60-ата минута Черна гора остана с 10 души, след като Милорад Пекович получи втори жълт картон за безкомпромисен фаул срещу Сергей Георгиев. Домакините също завършиха мача в намален състав. Гацкан получи червен картон в края.