Турция запази шансовете си за класиране на Мондиал 2014, след като в мач от Група “D” се наложи с 2:0 като гост на Андора.

Играчите на Абдула Авчъ стартираха слабо квалификациите и имаха само три точки от 4 мача. Андорците пък нямаха отбелязан гол и бяха без спечелена точка преди този мач.

Домакините можеха да открият резултата още в третата минута, но ударът на Себастиан Гомес беше париран от вратаря Онур Къврак.

Едуардо Пепе би с глава над вратата на гостите преди Турция да открие резултата в 30-ата минути с точно изпълнение на фаул от Селчук Инан.

Точно преди почивката Бурак Йълмаз удвои с удар от малък ъгъл. През второто полувреме Йълмаз и Арда Туран пропуснаха да реализират нов гол за Турция. В добавеното време Инан учели напречната греда.