Германия победи Казахстан с 3:0 в мач от Група “С” на квалификациите за Мондиал 2014. Селекционерът на немския тим Йохим Льов заложи на титулярен състав без нито един чист нападател.

“Бундестимът” взе аванс с два гола в рамките на две минути в средата на първото полувреме. Бастиан Швайнщайгер откри в 20-ата минута с удар от въздуха, като топката се отклони в гърдите на Томас Мюлер и влезе във вратата на домакините.

Две минути по-късно Марио Гьотце удвои преднината на гостите. Томас Мюлер се разписа в 74-ата минута и сложи край на надеждите на Казахстан, след като през втората част домакините опитаха да вкарат гол, но стигнаха само до удар в гредата.

Победата донесе на Германия актив от 13 точки от пет мача, което е с шест повече от втория Швеция.