Хърватия спечели дербито в днешния ден от квалификациите за Мондиал 2014. В мач от Група “А” тимът на Игор Щимац се наложи с 2:0 на “Максимир”. От съображения за сигурност двубоят се игра без гостуващи фенове. Това беше първата среща между Хърватия и Сърбия като отделни държави.

Марио Манджукич даде аванс на домакините в 23-ата минута. Александар Коларов направи грешен пас и топката попадна в Иван Ракитич и подаде на Ивица Олич, който прехвърли на другото крило и Манджукич от движение опъна мрежата на Желко Бъркич.

Четвърт час по-късно хърватите стигнаха до нов гол. Коларов фаулира Марио Манджукич пред наказателното поле. При изпълнението на прекия свободен удар Дарио Сърна удари гредата, а Ивица Олич при добавката на срещна трудност да прати топката в празната врата.

Успехът изкачи Хърватия на първо място в класирането на Група “А” с 13 точки, на три пред Белгия, която по-късно днес гостува на третия Македония. Сърбия е на четвърто място с 4 точки.

Хърватия – Сърбия 2:0
 1:0 Марио Манджукич (23), 2:0 Ивица Олич (37)

Хърватия: Стипе Плетикоса, Ведран Чорлука, Йосип Шимунич, Дарио Сърна, Иван Стринич (82-Деян Ловрен), Матео Ковачич, Лука Модрич, Нико Кранчар (63-Домагой Вида), Иван Ракитич, Марио Манджукич, Ивица Олич (83-Огниен Вукоевич)

Сърбия: Желко Бъркич, Матия Настасич, Невен Суботич, Бранислав Иванович, Александар Коларов, Иван Радованович, Ален Стеванович (57-Душан Тадич), Александар Игньовски (75-Радослав Петрович), Зоран Тошич, Филип Джуричич, Марко Счепович (9-Филип Джорджевич)