Лудогорец допусна сензационна издънка на собствен терен, завършвайки 1:1 с новака в "А" група Пирин (Гоце Делчев). Мачът на стадион "Лудогорец Арена" се развиваше отлично за гостите, които успяха да поведат в резултата в 17-ата минута с гол на привлечения тази зима от Любимец Марио Близнаков. В 87-ата Александър Барт наказа неврокопчани и спаси шампионите от още по-голям резил. По този начин селекцията на Ивайло Петев не успя да победи във втори пореден двубой, след като в миналия кръг направи равен и с Берое - 0:0 в Стара Загора.

След днешната издънка Лудогорец е лидер с 43 точки, на 3 от преследвача "Левски", който още утре може да се изравни с шампионите. "Сините" приемат Монтана от 18:00 часа на "Герена".

За Пирин (Гоце Делчев) пък днешното равенство в Разград е първо в историята на клуба в "А" група, след като от началото на сезона неврокопчани имаха баланс от 7 победи и 10 загуби.

Мачът в Разград се игра почти през цялото време пред вратата на гостите и при снеговалеж. Тенчо Тенев обаче добре беше подредил футболистите си, които трудно се пропукваха, а и вратарят Абди Абдиков направи много силен двубой, отразявайки редица опасни удари на домакините.

За изненада на всички неврокопчани успяха да открият резултата на "Лудогорец Арена". Неврокопчани вкараха в 17-ата минута. Попадението отбеляза Марио Близнаков, който напредна през центъра, нахлу в наказателното поле, излъга Александър Барт и с удар по земя не остави шанс на Владислав Стоянов - 0:1.

Малко след това Абдиков спаси сигурен гол в мрежата си. След центриране от фаул на Мирослав Иванов, Теро Мантула засече с глава, но стражът изби в корнер. В 42-ата Шуменския Деко падна в наказателното поле на Пирин, претендирайки за дузпа. Съдията Стоян Денев обаче остана безмълвен.

До края на първата част възпитаниците на Петев успяха да сътворят няколко мелета пред противниковата врата, но така и не отбелязаха и почивката дойде при резултат 0:1.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Лудогорец. В 50-ата минута, след колективна грешка в защитата на гостите, Марселиньо излезе сам срещу Абдиков, но стреля право в него и пропусна да изравни.

В 63-ата отново Марселиньо не можа да отбележи. Този път бразилецът не успя да насочи кълбото от няколко метра в мрежата след отлично центриране на Мирослав Иванов.

В 68-ата гостите създадоха второто си голово положение в мача, като за малко да отбележат ново попадение. Появилият се на смяна Борислав Хазуров отправи силен изстрел от малък ъгъл, но Владислав Стоянов спаси.

Три минути преди края на редовното време шампионите най-после успяха да изравнят. Александър Барт се възползва по отличен начин от лошо избита от Абдиков топка и реализира за 1:1. Домакините обаче нямаха време да постигнат пълен обрат и срещата приключи без победител.

Мачът по минути - ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 1:1
0:1 Марио Близнаков (17), 1:1 Александър Барт (87)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев, 80.Жуниор Кайсара, 4.Мантула, 5.Александър Барт, 8.Станислав Генчев, 6.Георги Костадинов (67-7.Михаил Александров), 22.Мирослав Иванов, 19.Димо Бакалов (46-16.Неманя Милисавлевич), 84.Марселиньо, 9.Роман Безяк (46-23.Емил Гъргоров)
Резерви: 1.Урош Голубович, 77.Витиня, 33.Любомир Гулдан, 14.Мичел Бургзорг, 7.Михаил Александров, 16.Неманя Милисавлевич, 23.Емил Гъргоров
Треньор: Ивайло Петев

ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Албин Ходза (61-9.Борислав Хазуров), 8.Петър Лазаров, 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов (32-18.Румен Лапантов), 21.Васил Панайотов, 77.Марио Близнаков (80-20.Драги Коцев)
Резерви: 88.Ангел Юсев, 18.Румен Лапантов, 20.Драги Коцев, 22.Антон Киров, 30.Иван Стоянов, 9.Борислав Хазуров, 11.Виктор Шишков
Треньор: Тенчо Тенев