Локо (Сф) измъкна точка при гостуването си на “Ботев” във Враца - 0:0. Двата отбора направиха сравнително скучен мач, не успяха да си отбележат гол, а най-интересните ситуации сътвори главният съдия Стефан Спасов.

Още от самото начало възпитаниците на Емил Велев и Тони Здравков се хвърлиха в здрава битка по целия терен, като основно залагаха на единоборства и много движение и по-малко на красивата игра. Опасностите идваха от далечни удари.

Играчите на “Ботев” правеха опити да преодолеят отбраната на съперника с извеждащи подавания от дълбочина, на явно Емил Велев бе разучил съперника и защитниците на Локомотив успяваха да се изтеглят бързо и да отговорят с изкуствени засади.

Проблемите на Локо (Сф) дойдоха в 37-ата минута, когато най-опасният футболист в тима Том се контузи и бе заменен от Бранимир Костадинов.

През второто полувреме “Ботев” бе по-активният отбор, натисна съперника в неговата половина, но така и не стигна до чисто положение. Най-интересното стана в 70-ата минута, когато Бранимир Костадинов фаулира Куанг. Домакините имаха претенции за дузпа, но съдията извади фаула на границата на наказателното поле и изгони с втори жълт картон нападателя на Локо (Сф).

Претенциите на домакините към съдията не спряха дотук, като на няколко пъти треньорският щаб скочи на Стефан Спасов заради съмнителни засади. За капак 4 минути преди края Николай Николов бе задържан за фланелката в наказателното поле, но съдията отново не посочи бялата точка, въпреки множеството претенции на врачани.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ

6 - Илия Илиев опитва удар от около 30 метра, Галев лови
13 - Марчо Дафчев стреля опасно от фаул, Асен Георгиев избива в корнер
18 - Опасна атака на "Ботев" е спряна от съдията заради засада. Домакините бурно оспорват решението на рефера
22 - "Ботев" организира нова скоростна атака, която отново е спряна заради засада
37 - Най-опасният играч на Локо (Сф) Том се контузи и е заменен от Бранимир Костадинов
45 - Альошев стреля опасно с глава, защитник на Локо (Сф) избива в корнер
58 - Коконов центрира в наказателното поле, топката се удря в ръката на Дюлгеров, но съдията е безмълвен
59 - Опасно центриране в наказателното поле на "Ботев", Дюлгеров стреля с глава, но Чавдаров спасява
63 - Бруно Висенте пуска извеждащо подаване към Андрей Атанасов, но съдията свири фаул в нападение
68 - Бранимир Костадинов получава втори жълт картон за фаул срещу Куанг и е отстранен от игра
81 - Андрей Атанасов получава топката в удобна позиция, но се засуети и защитник на Локо го блокира
87- Андрей Атанасов е задържан за фланелката в наказателното поле, дузпа няма

“Ботев” (Вр) – Локо (Сф) 0:0

“Ботев” (Вр): 21. Здравко Чавдаров, 22. Руслан Куанг, 20. Асен Георгиев, 13. Николай Маринов, 4. Петър Альошев, 5. Бруно Висенте, 11. Александър Якимов, 23. Васил Велев (46 - 17. Иван Коконов), 7. Илия Илиев, 19. Николай Христов (66 - 8. Светослав Валериев), 10. Андрей Атанасов
Резерви: 1. Христо Митов, 8.Светослав Валериев, 17. Иван Коконов, 2. Маркети, 16. Цветелин Тонев, 14. Кирил Иванов, 9 Румен Рангелов
Треньор: Тони Здравков

Локо (Сф): 84. Валентин Галев, 10. Марчо Дафчев, 16. Мартин Димитров, 6. Александър Бранеков, 18. Александър Дюлгеров, 19. Светослав Петров, 21. Румен Трифонов, 23. Том (37 - 90. Бранимир Костадинов), 76. Крум Бибишков (46 - 9. Антонио Павлов), 77. Даниел Пеев, 26. Николай Николов
Резерви: 1. Божидар Митрев, 9. Антонио Павлов, 11. Кристиан Добрев, 14. Димитър Илиев, 22. Александър Цанков, 88. Атанас Борносузов, 90. Бранимир Костадинов
Треньор: Емил Велев