Локомотив (Пловдив) приема днес ЦСКА от 15:00 часа на стадиона в парк “Лаута”. Двубоят е от 18-тия кръг на “А” група, преди него “червените” са на четвърто място с 32 точки, а “смърфовете” на шеста позиция с 28 точки.

В рубриката БЛИЦ Архив връщаме лентата назад за един странен мач между Локомотив и ЦСКА през пролетта на 2011 година. В 29-тия кръг на 21 май “червените” гостуваха в Пловдив. Преди срещата ЦСКА беше на трето място с 58 точки и никакъв шанс за втората позиция, която заемаше “Левски” с 66 точки. С една дума, и загуба от “черно-белите” не променяше абсолютно нищо. Локомотив Пловдив обаче заемаше шесто място с 46 точки и се бореше за участие в Лига Европа. Няколко дни след двубоя на ЦСКА предстоеше финал за Купата на България срещу Славия. Заради него Милен Радуканов даде почивка на част от титулярите - Спас Делев, Мишел Платини, Тодор Янчев, Грегъри Нелсън и Борис Галчев.

Гостите от София поведоха с 1:0 след гол на Гъргоров още в 3-ата минута. Последва вихрушка от голове за Локомотив, до 19-ата минута домакините обърнаха резултата до 3:1! в своя полза. Кавдански, Джереми Родригес и Христо Златински разкриха набързо “червената” защита. Наистина я разкриха, така че успехът породи доста съмнения. Все още по това време президент на Локомотив беше Коко Динев, спортен директор – сърбинът Бранко Милованович, а треньор Саша Николич. Головете на пловдивчани валяха като пороен дъжд след абсурдни грешки в защитата на ЦСКА, като най-деен тогава е Костадин Стоянов и италианецът Акуаро. Дни след срещата в Пловдив се понася мълвата, че “червените” не са имали нищо против дори и да загубят само и само някой да бъде облагодетелстван. А ако това стане, както всъщност се случва, официалното обяснение ще бъде предстоящият финал за Купата срещу Славия и прекроения състав от страна на Милен Радуканов.

Локомотив (Пловдив) е един от трите отбора в България, които са побеждавали треньора от Видин начело на ЦСКА. Другите два са Черно море и Славия.

ЛОКО (ПД) - ЦСКА 4:1
0:1 Емил Гъргоров (3), 1:1 Мартин Кавдански (9), 2:1 Джереми Родригес (15), 3:1 Христо Златински (19), 4:1 Христо Златински (70)