Фенербахче се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Турският гранд успя да измъкне 1:1 у дома срещу коравият Виктория (Пилзен) в реванш от осминафиналите и с общ резултат 2:1 продължава напред в турнира. Домакините като цяло доминираха пред препълнените трибуни на “Шукрю Сарачоглу” в Истанбул, но нападателите им се скъсаха да пропускат. Чак секунди преди почивката успя да простреля вратаря на гостите Козачик – 1:0. Голмайсторът, който е само на на 19 години, се появи на терена като резерва на мястото на контузения Топал само 9 митуги по-рано.

Изненадващо чехите не се отказаха да се борят и при една от редките си контраатаки изравниха. В 61-ата минута това стори Владимир Дарида, който се възползва от асистенция на Ян Коварик и смълча стадиона. Все пак по-класният тим, воден от треньора Айкут Коджаман, до края не допусна повече неприятности пред своята врата и с предпазлива тактика запази ремито.

Жребият за 1/4-финалите на Лига Европа е днес от 13:40 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(общ резултат 2:1, в първия мач 1:0)
1:0 Салих Учан (44), 1:1 Дарида (60)

Истанбул, “Шюкрю Сарачоглу”
Съдия: Мануел Грефе (Германия)
Жълти картони: Гьонюл, Каут (Фенербахче); Прохазка, Коларж, Бакош (Виктория)

Фенербахче: 1.Демирел, 6.Йобо, 33.Циглер, 77.Гьонюл, 4.Иртегюн, 21.Шахин, 5.Топал (35 - 48.Укан), 88.Еркин, 16.Кристиан Барони (90+2 - 2.Коркмаз), 11.Каут, 7.Соу (82 - 38.Топуз)

Виктория (Пилзен):
1.Козачик, 21.Прохазка, 14.Резник, 28.Чишовски, 8.Лимберски, 27.Райторал (88 - 11.Фило), 26.Коларж, 10.Хорват (72 - 12.Дуриш), 19.Коварик, 16.Дарида, 23.Бакош (64 - 9.Текъл)