Рубин (Казан) победи у дома Леванте с 2:0 след продължения в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и се класира в следващата фаза на турнира. Първата среща помежду им във Валенсия бе завършила 0:0.

Реваншът на „Лужники” в Москва също не предложи голове в редовните 90 минути. В 13-ата минута Набил Ел Зар стреля с глава, но Рижиков спаси. До края на полувремето нови положения за попадения нямаше. След почивката двата отбора играха предпазливо. Рубин бе много близо до гола в 89-ата минута, когато Рондон стреля опасно с глава, но Навас спаси.

Така се стигна до продължения, в които домакините бяха по-настойчиви и стигнаха до така желания успех. Първо в 100-ата минута венецуелският нападател Хосе Рондон се възползва от пас на израелеца Натхо и вкара за 1:0. След още 12 минути Рижиков асистира на Владимир Дядюн, който офроми крайното 2:0.

Така Рубин се класира за четвъртфиналите, като жребият за тях е утре от 13:40 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(общ резултат 2:0 сл. прод., в първия мач 0:0)
1:0 Хосе Рондон (100), 2:0 Владимир Дядюн (112)

Москва, “Лужники”
Съдия: Александар Ставрев (Македония)
Жълти картони: Калешин, Маркано, Еременко (Рубин); Давид Наваро (Леванте)
Рубин (Казан): 1.Рижиков, 2.Кузмин, 19.Калешин, 25.Маркано, 76.Шаронов, 6.Орбаис, 23.Еременко, 61.Карадениз (116 - 15.Кисляк), 66.Натхо, 10.Касаев (101 - 22.Дядюн), 99.Рондон

Леванте: 13.Навас, 22.Лел, 4.Давид Наваро, 12.Хуанфран, 18.Байестерос, 23.Диоп, 10.Ибора, 7.Баркеро, 29.Рубен Гарсия (91 - 20.Хуанлу), 8.Ел Зар (76 - 16.Педро Риос), 87.Акуафреска (66 - 52.Валдо)