Арсенал победи Байерн с 2:0 в Мюнхен в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига, но отпадна от турнира. В първата среща тимът на Юп Хайнкес изтръгна комфортен успех с 3:1 и това се оказа решителен фактор за класиране в следващата фаза. Така Байерн продължава към четвъртфиналите в турнира за четвърти път в последните пет години, докато Англия остава без представител в тази фаза на надпреварата за първи път от 17 години.

Гостите започнаха надъхано на “Алианц Арена” и още в 3-ата минута вече водеха с 1:0. Централният им нападател Оливие Жиру засече във вратата прострелно центриране на Тио Уолкът.

Разсеяната игра на Байерн едва не доведе до невиждан крах пред собствена публика. В отсъствието на лидерите Франк Рибери и Бастиан Швайнщайгер отборът на Юп Хайнкес действаше хаотично на терена. В 25-ата минута след многоходова атака, преминала през Ариен Робен и Филип Лам, топката попадна в Тони Крос. Лукас Фабиански обаче спаси шута на халфа. След почивката баварците овладяха инициативата, но продължиха с обречената тактика с далечни удари. Най-чистото положение за Байерн бе пропуснато от Ариен Робен в 68-ата минута, когато холандецът излезе сам срещу вратаря, но Фабиански спаси шута.

В 86-ата минута при поредната си контраатака “топчиите” вкараха втори гол. Лаурен Кошчелни засече с глава топката след центриране от корнер и прониза безпомощния Мануел Нойер – 0:2. Стражът на Байерн после се счепка с двама от гостите в опита си да забави времето, което доведе до меле във вратата на домакините. В кански мъки “червените” все пак запазиха скъпоценната си преднина и се класираха за следващата фаза.

Жребият за четвъртфиналите ще бъде теглен на 15 март. За този етап на надпреварата се класираха още Малага, Барселона, Галатасарай, Реал (Мадрид), Борусия (Дортмунд), Ювентус и Пари Сен Жермен.

байерн_1.jpgБайернАрсенал 0:2
0:1 Оливие Жиру (3), 0:2 Лаурен Кошчелни (86)
(в първия мач 3:1)

БАЙЕРН
: Мануел Нойер, Филип Лам, Даниел ван Буйтен, Ариен Робен, Хави Мартинес, Луис Густаво, Тони Крос (81 - 44. Анатолий Тимошчук), Давид Алба, Марио Манджукич (73 - 33. Марио Гомес), Томас Мюлер
Треньор: Юп Хайнкес

АРСЕНАЛ
: Лукас Фабиански, Киърън Гибс, Лукас Кошчелни, Кайл Дженкинсън, Томас Росички, Микаел Артета, Сантяго Касорла, Арън Рамзи (72 - 27. Жервиньо), Тио Уолкът (72 - 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн), Оливие Жиру
Треньор: Арсен Венгер

Стадион "Алианц Арена": 68 000
Съдия: Петер Краловец (Чехия)
Жълти картони: Лам, Мартинес, Гомес (Байерн); Мертезакер, Гибс, Кошчелни, Росицки, Касорла, Жиру (Арсенал)