Засилилият се към спечелването на Купата на България Славия постигна убедителна победа с 5:2 при гостуването на Миньор (Перник) в първия мач от 1/4-финалите. В срещата нямаше никаква интрига, след като "белите" вкараха 5 гола след час игра. Близо хилядата зрители на стадиона обаче доста се позабавляваха, наслаждавайки се на многото голове, както и трите червени картона, които съдията Ивайло Стоянов показа. Единият от изгонените беше вратарят на гостите Георги Петков. В 58-ата минута бившият страж на "Левски" получи червен картон, а Велислав Вуцов беше извършил и трите си смени в началото на второто полувреме. Стигна се до куриозния момент, когато Петков връчи ръкавиците на... Мирослав Антонов. Спорният нападател, който "белите" уредиха в навечерието на мача с Миньор, пази половин час и допусна само 2 гола, което не се оказа фатално и Славия стигна до убедителната победа.

С 2 гола във вратата на Миньор се отчете Петър Димитров, а по един добавиха Живко Желев, Антонио Ливраменто и Здравко Лазаров. За "жълто-черните" се разписаха Петър Петров и Димитър Ялъмов, но това се случи, когато Славия вече имаше преднина от 5 гола.

С изразителния успех днес момчетата на Вуцов на практика се класираха за 1/2-финалите и почти обезмислиха реванша на "Овча купел" след две седмици.

Силната игра на "белите" в началните минути доведе до откриване на резултата в 10-ата. Петър Димитров се разписа с прецизно изпълнение на пряк свободен удар - 0:1. В 18-ата отново той попадна в прегръдките на съотборниците си. Здравко Лазаров проби по левия фланг между двама бранители на Миньор и центрира към далечната греда за Димитров, който този път отбеляза с глава - 0:2.

Натискът на гостите продължи и третото попадение в мача не закъсня. В 34-ата минута включилият се в атака защитник Живко Желев засече с глава центрираната от Павле Попара топка и я изпрати в мрежата на Николай Банков - 0:3.

До почивката селекцията на Николай Тодоров-Кайзера можеше да намали резултата, но белгийският нападател Джиби пропиля добра ситуация.

В началото на втората част Вуцов взе любопитно решение, което малко по-късно се оказа грешно. Ексцентричният специалист извърши и трите си смени, може би с цел да даде почивка на някои от своите играчи, на които в събота им предстои домакинство на Черно море за първенството. От терена в Перник бяха изкарани Живко Желев, Тодор Янчев и Радослав Василев, а на тяхните места влязоха Янко Сандански, Николай Дюлгеров, който е бивш играч на Миньор, и Антонио Ливраменто. Последният се нуждаеше от по-малко от 3 минути, за да отбележи. В 48-ата Петър Димитров напредна към вратата на домакините, бранителите не успяха да го спрат, той пусна топката в коридор към Антонио Ливраменто, който реализира, останал сам срещу Николай Банков за 0:4.

Последваха два пропуска на новото попълнение Мирослав Антонов, който в последния половин час се наложи да бъде вратар. В 58-ата минута Георги Петков беше изгонен и Славия остава без вратар заради решението на Вуцов в началото на втората част. Опитният страж сбърка един пас, топката попадна в Ахмед Хикмет, който се опита да го прехвърли, но Петков игра с ръка извън наказателното поле, заради което бе изгонен Ивайло Стоянов. Въпреки случилото се, "белите" стигнаха до пети гол. В 61-ата минута Мирослав Антонов изрита топката силно напред към Здравко Лазаров, който направи самостоятелен рейд и с помощта на гредата вкара - 0:5.

До края на мача попадения за Миньор реализираха Петър Петров и Димитър Ялъмов, като на няколко пъти Антонов се намеси решително и не позволи да му отбележат повече. В 77-ата минута и домакините останаха с 10 човека след червен картон на Камен Хаджиев.

В 5-минутното добавено време и Виктор Генев беше изгонен за втори жълт картон и така Славия доигра мача с 9 човека, но запази преднината си от 5:2.

Реваншът е на 3 април от 16:00 часа на стадион "Славия".

Мачът по минути - ТУК

МИНЬОР - СЛАВИЯ 2:5
0:1 Петър Димитров (10), 0:2 Петър Димитров (18), 0:3 Живко Желев (34), 0:4 Антонио Ливраменто (48), 0:5 Здравко Лазаров (61), 1:5 Петър Петров (65), 2:5 Димитър Ялъмов (70)

МИНЬОР:
1.Николай Банков, 2.Виктор Райчев, 6.Камен Хаджиев, 24.Димитър Ялъмов, 20.Давид Стоянов, 17.Виктор Софрониев (54-13.Ивайло Стоянов), 19.Петър Петров, 25.Стоян Стефанов (54-15.Салас Окечукво), 8.Йордан Йорданов (54-5.Ахмед Хикмет), 10.Томислав Павлов, 78.Якасонго Джиби
Резерви: 22.Боян Пейков, 5.Ахмед Хикмет, 11.Марио Димитров, 13.Ивайло Стоянов, 14.Ивайло Цветков, 89.Стефан Станчев, 15.Салас Окечукву
Треньор: Николай Тодоров

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 18.Филип Филипов, 3.Живко Желев (46-14.Янко Сандански), 22.Виктор Генев, 17.Димо Атанасов, 5.Тодор Янчев (46-26.Николай Дюлгеров), 10.Павле Попара, 77.Здравко Лазаров, 88.Петър Димитров, 19.Мирослав Антонов, 11.Радослав Василев (46-35.Антонио Ливраменто)
Резерви: 31.Стефано Кунчев, 20.Радослав Димитров, 26.Николай Дюлгеров, 6.Даниел Златков, 14.Янко Сандански, 35.Антонио Ливраменто, 33.Галин Иванов
Треньор: Велислав Вуцов