Пирин (Гоце Делчев) взе глътка въздух, след като записа първа победа от пет мача. Неврокопчани удариха у дома “Ботев” (Враца) с 2:1 в мач от 17-ия кръг на "А" група. Албин Ходза и Борислав Хазуров бяха точни за домакините, а Александър Якимов се разписа за врачани. Съдията изгони по един футболист и от двата тима.

За последно отборът на Тенчо Тенев беше записал успех в елита преди точно 4 месеца - на 10 ноември, когато беше победен Локомотив (София) с 2:0. От същата дата пък датираше и последната загуба на Ботев до днес. Тогава врачани отстъпиха на Левски с 0:2 в София, след което записаха четири срещи без поражение.

Двата отбора изиграха динамичен мач на градския стадион в Гоце Делчев, който се запомни с добри положения и пред двете врати. Марио Близнаков от състава на Пирин се отличи с две асистенции и се превърна в герой за своите. Той центрира много добре в 33-ата минута, а Албиин Ходза засече топката с глава и откри резултата.

Гостите отговориха бързо и в 40-ата минута Александър Якимов изравни с хубав шут от воле.

Влезлият след почивката Борислав Хазуров направи 2:1, с;ед като се възползва от чудесно подаване на Близнаков.

В 67-ата минута защитникът на “Ботев” Жайро Родригес получи червен картон за удар без топка срещу Близнаков.

В последните секунди и Пирин остана с 10 души след втори жълт картон на Любомир Витанов.

Пирин е на 6 точки от изпадащите, докато тимът на Антони Здравков е само на точка пред Локомотив (София) и Берое.

Мачът по минути!
3- Ходжа излезе очи в очи с Чавдаров, но вратарят излезе и изчисти топката
8- Якимов центрира, вратарят Юсев увисна, топката попадна на крака на Николай Христов, който стреля право в ръцете на вратаря
16- Лазаров излезе на чиста позиция, но стреля право в ръцете на Чавдаров
28- Якимов е изведен на изгодна позиция, но нападателят на "Ботев" стреля неточно
33- topka.jpgГОЛ ЗА ПИРИН! Близнаков центрира, а Албин Ходжа открива резултата с удар с глава - 1:0
34- jalt.jpgВитанов получава жълт картон
40- topka.jpgГОЛ ЗА "БОТЕВ"! Отбита топка при центриране попадна на десния крак на Якимов и той от около 17-18 метра прати неспасяемо топката в горния ъгъл
44- Витанов стреля силно, но топката се отбива в гредата
54- Рикошет в ръката на футболист на "Ботев" (Вр) на около метър от линията на пеналтерията. Свободен удар за Пирин
56- smqna.jpg Смяна в състава на "Ботев" (Вр). Св. Ангелов влиза на мястото на Илия Илиев
66- topka.jpgГОЛ ЗА ПИРИН! Борислав Хазуров извежда домакините напред в резултата
68- Червен картон Червен картон за  Жайро от състава на "Ботев", който удари без топка Близнаков