Локомотив (София) победи много трудно Миньор (Перник) с 1:0 в мач от 17-ия кръг на "А" група и се отлепи от дъното на класирането. Срещата се игра в Своге, където теренът бе много наводнен, а Антонио Павлов отбеляза единственото попадение в 17-ата минута. “Железничарите” завършиха мача с човек по-малко, след като Светослав Петров бе изгонен за два жълти картона.

Срещата изобилстваше от груби прояви, които често бяха санкционирани с жълти картони от съдията Николай Йорданов. Домакините се втурнаха в атаки още от първата минута и трайно се настаниха в половината на гостите. След няколко пропуска се стигна до 17-ата минута, когато Антонио Павлов откри резултата. Той бе изведен чудесно от Бранеков в коридор и безпроблемно преодоля Боян Пейков.

След гола срещата се изнерви, а момчетата на Емил Велев продължиха да бъдат по-активни. В 30-ата минута Светослав Петров и Ахмет Хикмет се сдърпаха и получиха жълти картони.

До почивката не се случи нищо интересно на терена.

През втората част темпото на игра спадна, а двата състава трудно стигаха до положения. В 72-ата минута Петров фаулира грубо Стоян Стефанов и получи втори жълт картон. Останали с човек по-малко локомотивци се прибраха в своята половина, което откри шансове пред Миньор. На няколко пъти защитата и вратарят Галев се справяха с опасните ситуации и успяха да удържат минималната победа.

С днешната победа футболистите на Емил Велев натрупаха 15 точки и се отлепиха от последното място. Те обаче остават в зоната на изпадащите - на 13-о място. Перничани са с позиция по-напред.

Локомотив (София) - Миньор 1:0
1:0 Антонио Павлов (17)

Мачът по минути!
13- jalt.jpg Оквечукво получава първи жълт картон, след като спря опасен рейд на Том през центъра
14- Хаджиев стреля от въздуха, но над вратата на Галев
17- topka.jpgГОЛ ЗА ЛОКО! Бранеков пусна хитро за Антонио Павлов, който се измъкна от защитата и сам срещу Пейков се разписа технично за 1:0
20- Дафчев опита да изведе Антонио Павлов, но вратарят излезе пред пеналта и чисти
25- Румен Трифонов стреля от много малък ъгъл под гредата, но Пейков внимава
33- jalt.jpg Жълти картони за Светослав Петров и Ахмет Хикмет за разправия между двамата
38- smqna.jpg Смяна в Миньор - Влиза едно от новите попълнения в Перник Нджой на мястото на Окечукво
43- Румен Трифонов стреля силно покрай дясната греда
46- smqna.jpg Двамата треньори правят по една смяна на почивката. Ивелин Янев е заменен от Александър Манолов в състав ана домакините. Николай Тодоров пък пуска Стоян Стефанов на мястото Софрониев
52- Бранеков засече с глава центрирането на Дафчев, но Пейков лови
57- Дафчев центрира от пряк свободен удар, Светослав Петров стреля с глава, топката тупва до дясната греда и излиза в аут
66- Дафчев пусна за Костадинов, но Пейков следеше играта и я захлупи топката пред нападателя
71- Давид Стоянов се мушна на скорост между Бранеков и Дюлгеров, но загуби топката
72- Стефанов е много грубо фаулиран от Светослав Петров и играчите на Миньор искат втори жълт и червен картон за капитана на Локомотив!
73- Червен картонЧервен картон за Светослав Петров!
75- Бранимир Костадинов остана сам срещу вратаря след извеждащ пас, но стреля покрай гредата
76- smqna.jpgСмяна в Локо! Голмайсторът Антонио Павлов е заменен от Николай Николов
82- Нджой центрира отляво, но Бранеков чисти пред самата голлиния с глава
83- Шут на Химкет от 30 метра в долния ляв ъгъл, Галев успява да спаси
89- jalt.jpgЖълт картон за Стоян Стефанов за грубо нарушение срещу срещу Том

Локомотив (Сф): 84. Валентин Галев, 16.Мартин Димитров, 18. Александър Дюлгеров, 3. Ивелин Янев (46- 8.Александър Манолов), 6. Александър Бранеков, 19. Светослав Петров, 10. Марчо Дафчев (68- 77. Даниел Пеев), 9. Антонио Павлов, 90. Бранимир Костадинов, 21. Румен Трифонов, 23. Том
Резерви: 1. Божидар Митрев, 11. Кристиян Добрев, 99. Николай Николов, 8.Александър Манолов, 76. Крум Бибишков, 77. Даниел Пеев, 21. Александър Цанков
Треньор: Емил Велев

Миньор
22.Боян Пейков, 5.Ахмед Хикмет, 6.Камен Хаджиев, 8.Йордан Йорданов, 10.Томислав Павлов, 14.Ивайло Цветков, 15.Салас Окечукво (38- 78.Якасонго Ндноу-Джиби), 28.Виктор Софрониев (46- 27.Стоян Стефанов), 19.Петър Петров, 20.Давид Стоянов, 25.Стефан Станчев
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Виктор Райчев, 13.Ивайло Стоянов, 24.Димитър Ялъмов, 27.Стоян Стефанов, 39.Калоян Евгениев, 78.Якасонго Ндноу-Джиби
Треньор: Николай Тодоров