Румънският гранд Стяуа удари у дома Челси с 1:0 в първия мач помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа и си осигури отличен турнирен резултат преди реванша в Лондон. Единственото и победно попадение за „армейците” бе дело на Раул Русеску (34-дузпа).

Мениджърът на гостите Рафаел Бенитес бе решил да даде почивка на част от основните си играчи като Хуан Мата, Ашли Коул и Гари Кейхил, за да ги запази за мача с Манчестър Юнайтед за ФА Къп през уикенда.

Срещата на „Арена Национал” в Букурещ започна равностойно и в първия половин час отборите действаха предпазливо, като не създадоха нито едно голово положение. В 33-ата минута обаче Бертранд фаулира Раул Русеску в наказателното поле и последва дузпа, реализирана минута по-късно от потърпевшия за 1:0. Гостите реагираха моментално и тръгна в атака, а в 42-ата минута Фернандо Торес бе близо до изравняването, след като стреля силно, но Татарушану опази вратата си. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката домакините бяха по-активни и пропуснаха няколко възможности да удвоят аванс си след неточни удари на Латовлевич и Танасе. В 83-ата минута пък резервата Марко Марин пропусна най-чистото положение, открило се пред гостите. Германецът стреля в близкия ъгъл и Татарушано спаси. Домакините заложиха на дефанзивна тактика, която даде резултат и те се поздравиха с победата. Така Стяуа ще пътува с чист гол аванс за реванша в Лондон точно след седмица.

steaua.jpgчелси_1.jpgСтяуа - Челси 1:0
1:0 Раул Русеску (34-дузпа)

Букурещ,
ст. "Арена Национал"
СъдияСергей Карасев (Русия)
Жълти картони: Пинтили (Стяуа); Бертранд и Оби Микел (Челси)

Стяуа: 12.Татарушану, 14.Латовлевичи, 4.Шукала, 21.Чуричес, 16.Рапа, 7.Чипчиу, 10.Танасе (82 - 20.Лаендро Тату), 55.Бурчеану, 5.Пинтили (58 - 11.Препелица), 77.Адриан Попа, 24.Русеску (90+2 - 6.Гардош)

Челси: 1.Чех, 26.Тери, 2.Иванович, 4.Давид Луис, 34.Бертранд, 8.Лампард, 12.Оби Микел, 30.Бенаюн (64 - 10.Мата), 17.Еден Азар (75 - 21.Марин), 11.Оскар, 9.Фернандо Торес