Ювентус се класира с лекота за четвъртфиналите на Шампионската лига. “Старата госпожа” победи в реванша от осминафиналите Селтик с 2:0, а още в Глазгоу си беше осигурила комфортен аванс – 3:0. В историята на Шампионската лига няма отбор, който да е продължил напред след домакинска загуба с 0:3 в първия мач.

Мачът в Торино започна с предпазливи действия и на двата тима. Вратарите скучаеха през първия четвърт час. Чак се наложи в 22-ата минута Джанлуиджи Буфон да се разкрещи на съотборниците си, за да ги посъбуди от дрямката. Това даде мигновенно резултат.
В 24-ата минута груба грешка на защитника на гостите Адам матюс позволи на Андреа Бардзали да му отнеме топката и да подаде на Куаярела. Той стреля коварно по земя в долния ъгъл на Фрейзър Форстър, който изби, но точно на пътя на връхлитащия Алесандро Матри. Шутът на нападателя беше безмилостен - 1:0 за Ювентус!

В 33-ата минута опасен пробив на Самарас завърши с прострелно подаване към Хупър, на когото малко не достигна да прониже Буфон. Доминацията на Старата госпожа продължи и след почивката. Всичко се реши в 65-ата минута. Ветеранът Андеа Пирло с гениален пас почти от центъра на терена изведа зад гърба на защитата Артуро Видал, който навлезе в пеналта и чукна топката към оставения сам на 2 метра от вратата Фабио Куалярела. Нападателят на празна врата нямаше проблеми да се разпише за крайното 2:0.

Ювентус загуби само едно от последните 21 домакинства в Шампионската лига (1:4 от Байерн през декември 2009 г.) – 14 победи и 6 равенства. “Бианконерите” не допуснаха гол в 14 от тези срещи. Селтик няма успех при гостуванията си в Италия – 3 равенства и 7 загуби. Съперникът пък в Торино е 7-00 срещу шотландци в евротурнирите.

“Старата госпожа” няма загуба в Шампионската лига през този сезон, след като стартира с 3 равенства и продължи с 4 победи. “Бианконерите” не са допуснали гол в последните си 490 минути в ШЛ, най-дългата серия в турнира през този сезон.

1juv.jpgЮвентусСелтик 2:0
1:0 Алесандро Матри (24), 2:0 Фабио Куалярела (65)
(в първия мач 3:0)

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 39.Лука Мароне, 15.Андреа Бардзали, 19.Леонардо Бонучи, 21.Андреа Пирло (69 - 24 Емануеле Джакерини), 33.Маурисио Исла, 13.Федерико Пелузо (59 - 22.Квадво Асамоа), 6.Пол Погба, 27. Фабио Куалярела, 32.Алесандро Матри, 23. Артуро Видал (67 - 22.Маурисио Исла)

Селтик: 1.Фрейзър Фостър, 2.Адам Матюс (52 - 49.Джеймс Форест), 6.Келвин Уилсън, 21. Чарлз Малгрю, 3.Емилио Исагире, 16.Джо Ледли, 67.Виктор Ванияма (46 - 3. Ефе Амброуз),33.Барам Каял, 9.Йоргос Самарас, 15.Крис Комънс, 88.Гари Хупър