Хасково се наложи с 2:1 над гостуващия Гигант (Съединение) и поведе в класирането на Югоизточната "В" група. Досегашният лидер "Ботев" (Гълъбово) падна у дома с 1:2 от Тунджа (Ямбол) и остана с 37 точки. Хасково пък събра 39, след като надделя срещу гостите от Съединение. Тимът на Димчо Марков се поздрави с победата в труден мач.

В 31-ата минута Станимир Баев се възползва от двойно подаване и с хубав удар вкара в дебюта си за Хасково. Домакините трябваше да потреперят за победата в последните минути. В 72-ата Крумов получи червен картон и Хасково остана с 10 души. В 86-ата Баев завърши бърза контра на Хасково и реши срещата. До края силите на Гигант стигнаха само за почетен гол.

В същото време пък друг от кандидатите за влизане в "Б" група - Верея (Стара Загора), падна с 0:2 като гост на Спартак (Пловдив) и остана с 33 точки, заемайки 5-ото място в класирането. Трети е Мастер (Бургас), който надделя с 1:0 в Свиленград и събра актив от 35 точки.