Шампионът Марек Юнион-Ивкони завърши на върха в редовния сезон на Суперлигата, след като в директен сблъсък за първото място волейболистите от Дупница победиха с 3:1 гейма (25:21, 23:25, 25:20, 25:16) КВК Габрово (Габрово).

Най-резултатен в двубоя бе Красимир Стефанов, който завърши с 16 точки, без да е на полето в четвъртата част. За Марек Костадин Гаджанов се отчете с 13.

Така възпитаниците на Найден Найденов завършиха първи редовния сезон в Суперлигата с актив от 45 точки и баланс от 15 успеха и 3 поражения. Вторият КВК Габрово е с баланс 13-5 и 39 точки.

На 1/4-финалните плейофи волейболистите на Марек Юнион-Ивкони ще срещнат 8-ия Арда (Кърджали), който днес победи като гост Славия с 3:0 гейма (25:15, 25:21, 25:16).

КВК Габрово пък ще има за съперник на 1/4-финалите Пирин Балканстрой (Разлог), който завърши на 7-ото място в редовния сезон.