Локо (Пд) победи с 2:0 Локо (Сф) в мач от 16-тия кръг на "А" група. Головете за пловдивчани вкараха Мартин Кавдански и Георги Стефанов.

Мачът започна с натиск на Локо (Пд), но в първите 15-минути липсваха реални голови опасности. В 17-ата минута обаче домакините успяха да излязат напред в резултата. След центриране от корнер Георги Стефанов свали топката с глава в краката на Мартин Кавдански, който с премерен удар я прати в мрежата на столичани.

Голът сякаш окрили домакините, които продължиха да натискат съперника, като основно разчитаха на пробиви по фланговете и центрирания в наказателното поле. Пропуски на Юруков обаче не позволиха на възпитаниците на Стефан Генов да увеличат аванса си преди почивката.

През втората част картината на терена не се промени особено и пловдивчани останаха по-активния отбор. В 62-ата минута логично стигнаха и до втори гол, след като Стефанов бе намерен добре по крилото, той нахлу в наказателното поле, финтира бранител на столичани и с техничен удар покачи на 2:0.

След този гол темпото на игра спадна, а положенията пред двете врати се брояха на пръсти.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
8 - Диего Фераресо е изритан лошо, на терена се появява лекарския екип на Локо (Пд). В крайна сметка Фераресо ще може да продължи мача
11 - Опасно центриране на Юруков, защитата на Локо (Сф) чисти топката
17 - topka.jpg ГООЛ, Корнер пред вратата на Локо (Сф), Георгиев свали топката на Кавдански, който с безпогрешен удар откри резултата
20 - Даниел Георгиев центрира от фаул в наказателното поле на Локо (Сф), Валери Георгиев стреля с глава в аут
28 - jalt.jpg Том спира опасна атака на Стефанов и получава жълт картон. Крум Бибишков репликира съдията и също е санкциониран
32 - Юруков получава топката в удобна позиция, но стреля над вратата
34 - Георги Стефанов нахлува в наказателното поле, подава към Юруков, който бърка при овладяването и топката е изчистена
38 - Даниел Пеев пуска пас в коридор зад отбраната на Локо (Пд), Господинов обаче излиза и чисти топката силно напред
41 - Юруков засича с глава центриране в наказателното поле на Локо (Сф), но стреля в аут
45 - Центриране от корнер в наказателното поле на Локо (Сф), Митрев излиза, изпуска топката, но няма футболист на домакините, който да се възползва от грешката му
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
51- Центриране в наказателното поле на Локо (Сф), топката се удря в ръката на Николай Николов, но съдията Радан Мирянов подминава ситуацията
53 - Опасност пред вратата на Локо (Сф), Кавдански е оставен непокрит, стреля с глава, но в аут
62 - topka.jpg ГООЛ! Георги Стефанов бележи страхотен гол. Той нахлу на скорост в наказателното поле на Локо (Сф), преодоля защитник на гостите и с техничен удар покачва на 2:0
72 - Бибишков стреля опасно, но Йордан Господинов спасява
76 - Антонио Павлов подава към Трифонов в наказателното поле на Локо (Пд), той връща топката към дузпата, където обаче няма негов съотборник
83 - smqna.jpg Последна смяна в състава на Локо (Пд), героят Георги Стефанов излиза, вместо него в игра се появява Владислав Мирчев
88 - Мощен удар на Даниел Георгиев от дистанция, Митрев спасява

Локомотив (Пд) – Локомотив (Сф) 2:0
1:0 Мартин Кавдански (17), 2:0 Георги Стефанов (62)

lok.jpgЛокомотив (Пд): 12. Йордан Господинов, 17. Костадин Марков, 6. Кирил Котев, 55. Мартин Кавдански, 28. Атанас Атанасов, 23. Даниел Георгиев, 3. Валери Георгиев, 77. Диего Фераресо (46 - 89. Станислав Маламов), 4. Рангел Абушев, 82. Йордан Юруков (69 - 19. Четин Садула), 88. Георги Стефанов (83 - 9. Владислав Мирчев)
Резерви: 30. Минко Жилков, 11. Запрян Запрянов, 7. Николай Станков, 5. Павел Ковачев, 19. Четин Садула, 89. Станислав Маламов, 9. Владислав Мирчев
Треньор: Стефан Генов

Локомотив (Сф): 1. Божидар Митрев, 6. Александър Бранеков, 12. Димитър Телкийски, 18. Александър Дюлгеров, 21. Румен Трифонов, 23. Том, 76. Крум Бибишков (73 - 14. Димитър Илиев), 88. Атанас Борносузов (36 - 13. Искрен Писаров), 77. Даниел Пеев, 90. Бранимир Костадинов (57 - 9. Антонио Павлов), 99. Николай Николов
Резерви: 84. Валентин Галев, 2. Костадин Велков, 9. Антонио Павлов, 10. Марчо Дафчев, 13. Искрен Писаров, 14. Димитър Илиев, 19. Светослав Петров
Треньор: Любомир Симов