Пролетният дял на "А" група стартира с интригуващ мач между Славия и "Ботев" (Пловдив), които не излъчиха победител, завършвайки наравно 2:2. Избраниците на Велислав Вуцов и Станимир Стоилов изиграха равностоен двубой, изпълнен с положения и пред двете врати. Срещата се състоя пред около 3000 зрители на стадиона в столичния квартал "Овча Купел", а в ложата бяха редица известни футболни личности като Христо Стоичков, Любослав Пенев, Стойчо Младенов, Емил Костадинов и много други.

Попаденията за "белите" реализираха Галин Иванов и новото попълнение Антонио Ливраменто, докато за "жълто-черните" от Пловдив се разписаха Вандер Виейра и Мариян Огнянов.

Славия поведе в резултата, след което "Ботев" стигна до обрата, но в крайна сметка не беше излъчен победител и двата отбора прибавиха само по точка към активите си. "Канарчетата" имат 29, с колкото са още Литекс и ЦСКА, докато "белите" са със 17 точки в средата на таблицата.

На "Овча Купел" днес един срещу друг се изправиха бившите наставници на "Левски" - Велислав Вуцов и Станимир Стоилов. Двамата не успяха да се надхитрят, като направиха впечатление с кроткото си държание. Този път ексцентричният треньор на Славия се държа въздържано и не привлече вниманието, както обикновено, когато все се изявява и забавлява феновете с поведението си.

За първия мач от пролетния дял на първенството наставникът на най-стария столичен клуб Велислав Вуцов остави на пейката най-опитните си играчи Георги Петков и Здравко Лазаров, а както по-рано стана ясно, не можеше да използва и Мирослав Антонов, след като нападателят не беше картотекиран от БФС. Атаката на "белите" води младият Радослав Василев, който обаче напълно беше неутрализиран от опитните бранители на "Ботев". Вратата на Славия пък пази Стефано Кунчев, който въпреки получените два гола, изнесе много силен мач и загатна потенциала си. Младокът получи шанс за изява, след като опитният Петков беше измъчван от вирусно заболяване и не се възстанови напълно за мача, което го спря да излезе срещу Станимир Стоилов. Другият вратар Емил Петров пък преди дни скъса коленни връзки.

Атаката на "канарчетата" пък води опитният Иван Цветков. Капитанът на "жълто-черните" вкара хеттрик във вратата на "белите" при старта на сезона при успеха с 3:0, но днес беше опазен от Живко Желев, Даниел Златков и другите бранители на домакините. За "Ботев" титуляри започнаха двамата нови холандци - бранителите Сивард Спрокел и Марлон Перейра, докато сънародникът им Луис Педро остана на пейката.

"Белите" започнаха мача по-силно и в 9-ата минута успяха да открият резултата. Завърналият се на "Овча Купел" след наем в Литекс Галин Иванов се разписа за 1:0. Първоначално Тодор Янчев отправи снаряд от 20-ина метра, Стаховяк изби, но кълбото попадна право в Галин Иванов и той даде преднина на тима си. Само 2 минути след това голмайсторът пропусна да удвои от изгодна позиция.

В 12-ата минута Стоилов трябваше да извърши принудителна смяна. Защитникът Веселин Минев, който дебютира повторно за "жълто-черните", се контузи и не успя да продължи мача заради болки в адуктора. Мястото му зае Артур Енрике.

В 20-ата "Ботев" изравни. Вандер Виейра се разписа при първата по-сериозна опасност пред Кунчев. Марлон Перейра центрира по земя отдясно, двама играчи на домакините се разминаха с топката, след което тя попадна в сънародника му и той реализира от близко разстояние за 1:1.

В 24-ата минута блестяща намеса на Кунчев лиши "канарчетата" от обрата. Стражът на Славия демонстрира страхотен рефлекс и спаси изстрела на Тодор Неделев, който беше оставен непокрит в наказателното му поле. При последвалото разбъркване играч на "белите" Филип Филипов от състава на "белите" игра с ръка и гостите претендираха за дузпа, но съдията Ахмед Ахмед остана безмълвен.

Малко след това се случи интересна ситуация и пред вратата на гостите. Петър Димитров се озова сам срещу поляка Адам Стаховяк, но не успя да го преодолее, пращайки топката в аут.

Още преди почивката Мъри трябваше да извършва втора принудителна смяна. Контузия получи и десният бек Марлон Перейра. Мястото му зае Томаш Иршак, а Йордан Христов заигра отдясно на защитата.

В последната минута на първата част удар от фаул на Борис Галчев бе избит с вещина в ъглов удар от Кунчев и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

И след почивката играта беше равностойна, като двата тима си размениха по още едно попадение. В 50-ата минута "Ботев" стигна до обрата - 1:2. Мариян Огнянов наказа Кунчев. Юношата на "Левски" получи топката отляво, преодоля бранител на "белите", след което почти от голлинията отправи прехвърлящ удар с левия крак, при който Кунчев беше безпомощен.

Радостта на "жълто-черните" обаче не трая дълго. В 54-ата Славия направи 2:2. Новото попълнение Антонио Ливраменто, привлечен от Берое, вкара първия си гол с екипа на "белите". Радослав Димитров проби по дясното крило, центрира към португалеца, който засече с глава пред Стаховяк и изравни резултата.

В 78-ата минута появилият се на смяна Здравко Лазаров нацели гредата, а до края отново Кунчев трябваше да се проявява, след като в 80-ата минута се намеси с вещина при нов удар на Тодор Неделев.

В последните десетина минути липсваха головите положения, като съвсем заслужено резултата остана непроменен.

Мачът по минути - ТУК

СЛАВИЯ - "БОТЕВ" (Пд) 2:2
1:0 Галин Иванов (9), 1:1 Вандер Виейра (20), 1:2 Мариян Огнянов (50), 2:2 Антонио Ливраменто (54)
СЛАВИЯ:
32.Стефано Кунчев, 18.Филип Филипов, 6.Даниел Златков, 3.Живко Желев, 22.Виктор Генев (70-14.Янко Сандански), 20.Радослав Димитров, 5.Тодор Янчев, 35.Антонио Ливраменто, 33.Галин Иванов, 88.Петър Димитров (55-77.Здравко Лазаров), 11.Радослав Василев
Резерви: 1.Георги Петков, 17.Димо Атанасов, 14.Янко Сандански, 71.Даниел Васев, 26.Николай Дюлгеров, 24.Спас Георгиев, 77.Здравко Лазаров
Треньор: Велислав Вуцов

"БОТЕВ" (Пд): 1.Адам Стаховяк, 15.Марлон Перейра (38-16.Томаш Иршак), 5.Бобан Грънчаров, 83.Сивард Спрокел, 14.Веселин Минев (12-25.Артур Енрике), 71.Борис Галчев, 11.Йордан Христов, 7.Мариян Огнянов, 8.Тодор Неделев, 10.Вандер Виейра (64-13.Николай Павлов), 19.Иван Цветков
Резерви: 30.Росен Андонов, 3.Асен Караславов, 16.Томаш Иршак, 25.Артур Енрике, 13.Николай Павлов, 9.Луис Педро, 18.Станислав Костов
Треньор: Станимир Стоилов