Шампионът на България по волейбол Марек Юнион Ивкони записа лесна победа над Арда в двубой от 17-ти кръг на Суперлигата. Момчетата на Найден Найденов биха категорично като гост с 3:0 (25:21, 25:17, 25:19) и взеха 14-и успех от началото на кампанията. Дупничани останаха начело във временното класиране с 42 точки, докато възпитаниците на Иван Халачев продължават да са 8-ми със 17 точки след 6 победи и 11 загуби.

Волейболистите на Марек не оставиха съмнение в своята класа и имаха леки затруднения само в първия сет, който бе спечелен с 4 точки разлика. През втората част гостите тръгнаха много добре и до края на гейма не позволиха разликата да падне под 4 точки.

Третият гейм стартира добре за дупничани, те дръпнаха с 14:5 и стигнаха лесно до 25:19, а с това и до 3:0 в мача.

В последния 18-ти кръг от редовния сезон Марек е домакин на 2-ия в класирането КВК Габрово, а Арда гостува на последния в таблицата Славия. Срещите са в събота (2 март) от 17:30 часа.